Pozostałe 12 paź 11:13 | kp
Posypały się nagrody! Młodzi szachiści po kolejnym turnieju [ZDJĘCIA]

fot. Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa

W sobotę (10 października) odbył się drugi turniej z cyklu Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Nagrody i upominki otrzymali nie tylko zwycięzcy rozgrywek, ale także aktywni facebookowicze.

Na sobotnim turnieju pojawili się gracze z sąsiedniego województwa (wielkopolskiego), którzy wraz z lokalnymi zawodnikami, pomimo pandemii, licznie zgromadzili się w Fundacji Wiatrak w Bydgoszczy. Początkowo zmagania młodych szachistów miały odbyć się w Barcinie (powiat żniński), jednak ze względu na objęcie tego regionu czerwoną strefą, zdecydowano o zmianie lokalizacji.

II rundę rozpoczęli dyrektor Fundacji Wiatrak ks. Tomasz Klafetka z prezesem Arkadiuszem Matczyńskim oraz przedstawicielami Fundacji Unum. Zawody prowadził Mikołaj Włoch w towarzystwie Jacka Górnego. Wszystkiemu mogli przyglądać się rodzice graczy, dla których przygotowano bar kawowy.

Na otwarcie turnieju – upominek

Miłą niespodziankę sprawiono aktywnym facebookowiczom profilu Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej, tzw. liderom wśród fanów. Otrzymali oni pamiątkowe medale. W ten sposób organizatorzy zachęcają do aktywności w mediach społecznościowych – lajkowania postów i udostępniania informacji na swoich osiach czasu.

Pucharami i medalami, ufundowanymi przez firmę Dartom, nagrodzono zwycięskich graczy. Pierwsze miejsce w grupie „A” zajął Bartosz Przybylski (SP w Łochowie) przed Wiktorem Tańskim (Technikum Handlowe w Żninie) i Tymoteuszem Lewandowskim (SP66 w Bydgoszczy).

W grupie „B” zwycięzcą okazał się Konrad Muzal (SP18 w Grudziądzu), który ograł Bartosza Doleckiego (SP w Zbicznie) i Macieja Piotrowskiego (SP Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy). Szczegółowe wyniki znajdziemy na stronie chessmanager.com. 

Dodatkowe atrakcje

Ciekawą formą nagradzania było, po raz kolejny, koło fortuny. Do którego swoje cegiełki wrzucili: Pierogarnia Stary Młyn Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Kino Helios w Bydgoszczy, Teatr Polski w Bydgoszczy oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Sponsorami całego cyklu są: Enea Operator, JetWorld Tonery i tusze do drukarek, Solbet, MAT BUD Materiały Budowlane, Fundacja Jacka Rutkowskiego - Pomagajmy Razem, W7konsulting, Dartom sc T. Przybylski R. Przybylski, Sklep Szachowy Caissa.

Planowo następny turniej ma się odbyć w sobotę (14 listopada) w Barcinie (bieżące informacje na Facebooki i stronie internetowej www.edukacjaprzezszachy.pl. 

źródło: Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej

kp Autor