Pozostałe 10 lis 2020 | mk
Beata Mikołajczyk-Rosolska kończy karierę

Podpis zawodniczki można oglądać w Bydgoskiej Alei Autografów/fot. Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Bydgoska kajakarka Beata Mikołajczyk-Rosolska, zdobywczyni trzech medali olimpijskich, ogłosiła zakończenie kariery. „Drużyna @Women’s Polish Canoe Team jest silna jak nigdy dotąd. Jestem więc spokojna” - napisała na Facebooku.

Zawodniczka UKS Kopernik Bydgoszcz zapowiedziała, że nie będzie walczyć o medal na igrzyskach w Tokio.

- Plan planem, a życie i tak pisze często swój scenariusz. Dla mnie wszystko się zmieniło w chwili, gdy usłyszałam od lekarza słowa, w których oznajmił, że za rok już mamą nie zostanę. A moim marzeniem oprócz Tokio było zostać mamą po raz drugi. Rodzina jest jednak dla mnie ważniejsza - czytamy w poście kajakarki. - Napisałam piękną historię, sama z siebie jestem dumna i jestem spełniona sportowo. Dziękował też wszystkim, którzy wspierali ją w sportowej karierze. - Kto wniósł do mojego życia choć odrobinę pomocy, pozytywu, uśmiechu i energii wie, że dziękuję właśnie jemu - dodała. 

Mikołajczyk zdobyła łącznie kilkadziesiąt medali, w tym trzy olimpijskie: srebrny w dwójce kajakowej wywalczyła w Pekinie (2008) w parze z Anetą Konieczną, brązowe - w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) z Karoliną Nają. Na swoim koncie ma także mistrzostwo świata oraz pięć mistrzostw Europy.

W 2017 r. wyszła za mąż za kajakarza Rafała Rosolskiego. Mają syna Szymona.

 

mk Autor