Pozostałe 22 lis 17:17 | ak
Młodzi floreciści walczyli w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W sobotę (21 listopada) w hali sportowej SP 67 w Fordonie, odbył się Ogólnopolski turniej „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14”. Mistrzostwa na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych Bydgoszczy i regionu.

Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy dziewiętnasty już raz organizowały Ogólnopolski turniej  „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14”. 

Dziewczęta i chłopcy walczyli w trzech kategoriach wiekowych: zuchy (8–9 lat), dzieci (10–11 lat), młodzicy (12–14 lat). W zawodach wzięło udział 76 florecistek i 77 florecistów z 10 klubów: UKS MDK 5 Bydgoszcz, Toruńska Akademia Floretu, UKS 35 Bielawy Toruń, Warta- Muszkieterowie Poznań, AZS AWF Poznań, IKS Leszno, Polonia 1912 Leszno, Zjednoczeni Pabianice, MKS Kusy Szczecin, Wrocławianie.

W turnieju zadebiutowało 5 nowych zawodników UKS MDK 5. Wszyscy zostali wyróżnieni, otrzymując pamiątkowe puchary.

Zawody odbyły się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi i bez udziału publiczności. Polski Związek Szermierczy szczegółowo określił procedury uczestnictwa w turniejach, aby umożliwić młodym adeptom fechtunku uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym.

WYNIKI:

Floret dziewcząt
Kat . młodzik
1 WOJEWÓDZKA Zuzanna AZS AWF POZNAŃ                         
2 SZEFERA Emilia TORUŃSKA AKADEMIA FLORETU                   
3T GÓRALCZYK Zuzanna AZS AWF POZNAŃ                             
3T JASZCZOŁT Nadia TORUŃSKA AKADEMIA FLORETU

Kat. dzieci
1 KOWALSKA Kinga TORUŃSKA AKADEMIA FLORETU                            
2 MOŚ Teresa UKS MDK-5 BYDGOSZCZ                              
3T OZGA Marta UKS MDK-5 BYDGOSZCZ                              
3T PARTYKA Alicja UKS 35 BIELAWY TORUŃ

Kat. zuchy
1 PLUTECKA Zuzanna WROCŁAWIANIE
2 WOŹNIAK Mira AZS AWF POZNAŃ                         
3T MOSKAL Maria IKS LESZNO                        
3T MOŚ Barbara UKS MDK-5 BYDGOSZCZ

Floret chłopców
Kat . młodzik
1 WAŚCIŃSKI Gracjan IKS LESZNO                        
2 FOGT Jakub POLONIA 1912 LESZNO 
3T KWIATKOWSKI Karol TORUŃSKA AKADEMIA FLORETU                            
3T GINTER Cezary IKS LESZNO

Kat. dzieci
1 POKORSKI Franciszek WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ.                   
2 BORKOWSKI Olgierd UKS 35 BIELAWY TORUŃ                             
3T WIŚNIK Feliks AZS AWF POZNAŃ                         
3T GŁOWIŃSKI Igor UKS MDK-5 BYDGOSZCZ

Kat. zuchy
1 WITKOWSKI Stanisław WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ.                   
2 RAJSKI Aleksander WROCŁAWIANIE                             
3T KUJAWA Aleksander AZS AWF POZNAŃ                         
3T DZIEWIĄTKOWSKI Kacper UKS MDK-5 BYDGOSZCZ

 

ak Autor