Pozostałe 7 maj 2021 | Jakub Korpalski
Poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Polski w Szachy 2021!

Poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Polski w Szachy 2021! Wśród mężczyzn zwyciężył Radosław Wojtaszek, natomiast w sekcji kobiet Klaudia Kulon.

Radosław Wojtaszek w partii klasycznej zdołał zwyciężyć, doprowadzając do dogrywki. W dogrywce zremisował czarnymi bierkami, a następnie odniósł zwycięzstwo białymi. Dzięki temu arcymistrz Radosław Wojtaszek został po raz czwarty mistrzem Polski w szachach. Drugie miejsce zajął Wojciech Moranda. W grze o trzecie miejsce, Bartosz Soćko zwyciężył z Pawłem Teclafem.
Jest to jego 7 medal mistrzostw Polski. Gratulujemy zawodnikom!

W rywalizacji kobiet w dzisiejszych partiach miała miejsce niecodzienna sytuacja - wszystkie 5 partii zwyciężyły zawodniczki grające czarnymi. Dzięki temu, po raz pierwszy w karierze mistrzynią Polski została Klaudia Kulon z dorobkiem 6 punktów. Drugie miejsce zajęła Karina Cyfka, a trzecie Jolanta Zawadzka, obydwie zawodniczki zdobyły po 5,5 punkta.

Zwycięzcom i wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Organizatorom gratulujemy za zorganizowanie wspaniałego turnieju w Bydgoszczy. Dziękujemy pięknie i polecamy się na przyszłość!