Zmierzyli się na florety w bydgoskiej „Arenie” [ZDJĘCIA]

ak | 11 paź 12:05 W niedzielę (10 października) w HSW „Arena” przy ulicy Toruńskiej po raz dwudziesty odbył się ogólnopolski turniej „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14”. Rozgrywki na stałe wpisały się już w kalendarz imprez sportowych Bydgoszczy i regionu.

Międzyszkolna Liga Szachowa z rekordem frekwencji [ZDJĘCIA]

ak | 5 paź 08:25 - Rekord tegorocznej frekwencji Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej osiągnięty - cieszy się inicjator turnieju Arkadiusz Matczyński. Tak duża liczba zawodników to efekt zainteresowania  ze strony pobliskich szkół - stwierdza. Na starcie drugiego turnieju, który odbył się w sobotę (2 października) w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tucholi, stanęło 123 młodych adeptów gry...

Bydgoszcz stolicą szermierki juniorów. W ten weekend dwie ważne imprezy

Redaktor | 17 wrz 2021 Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy po raz kolejny są organizatorami Pucharu Polski Juniorów (do lat 20) we florecie kobiet i mężczyzn. Zawody, będące jednocześnie Memoriałem Adama Papée, zostaną rozegrane w sobotę (18 września). Dzień później natomiast (19 września) odbędzie się Memoriał Michała Kosickiego – Ogólnopolski...

V jubileuszowa edycja Międzyszkolnej Ligi Szachowej za nami [VIDEO, ZDJĘCIA]

ak | 7 wrz 2021 Inauguracyjny turniej piątej edycji Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej odbył się w sobotę (4 września) w Szkole Podstawowej w Łubiance. Miejscu nieprzypadkowym, bo to właśnie ta szkoła w poprzedniej edycji zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej szkół. Na starcie stanęło 80 zawodników.

Iga Baumagart-Witan mistrzynią olimpijską!

mk | 31 lip 2021 Polska sztafeta mieszana 4x400 m wywalczyła złoty medal na igrzyskach w Tokio! Złotym krążkiem uhonorowana zostanie także bydgoszczanka, Iga Baumgart-Witan, która pobiegła w piątkowym (30 lipca) półfinale.

Bydgoszcz gospodarzem drugiej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM

ak | 4 lip 2021 Młodzi, szybcy, wychowani w sportowym duchu. Przed nami kolejna odsłona Pucharu Polski Pit Bike SM, gdzie do rywalizacji staną motocyklowe gwiazdy z całego kraju. Wspaniałe, motoryzacyjne widowisko odbędzie się 10 lipca na Kartodromie w Bydgoszczy. Zawody odbędą się z udziałem publiczności, a wstęp jest wolny.

Bydgoszcz Archers w półfinale PFL. W sobotę mecz przy Słowiańskiej

mk | 2 lip 2021 – Czas na najważniejszy mecz w historii naszego klubu! KS Bydgoszcz Archers po perfekcyjnym sezonie regularnym i 6 zwycięstwach z rzędu powalczy o finał Polskie Futbol Ligi – tak klub zapowiada sobotnie (3 lipca) spotkanie przy ul. Słowiańskiej 7. Archersi, obecni liderzy PFL, podejmą zespół Silesia Rebels. Poza sportowym widowiskiem nie zabraknie atrakcji towarzyszących.

Na naszych turniejach panuje rodzinna atmosfera [ROZMOWA]

Jakub Korpalski | 28 cze 2021 – Ci, którzy, dopiero próbują gry w szachy, nie mieli nigdy okazji uczestniczyć w prawdziwym turnieju. Nasza Liga miała ich przyciągnąć – mówi Arkadiusz Matczyński, inicjator Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej. W sobotę (19 czerwca) w Barcinie odbył się ostatni turniej w tym roku szkolnym.

V turniej z cyklu Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa za nami [ZDJĘCIA]

ak | 21 cze 2021 W sobotę (19 czerwca) w Barcinie odbył się piąty i zarazem ostatni już turniej z cyklu Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa 2020/2021. Cykl ten składał się z 10 turniejów, jednak przez panującą pandemię połowa z zaplanowanych rund nie doszła do skutku. Ratunkiem dla ligi był bliźniaczy cykl zawodów rozgrywanych wirtualnie, w których chętnie brali udział zawodnicy z...

Dęby Osielsko bez sukcesu

Redaktor | 14 cze 2021 Mimo deszczowej pogody, rozegrano w sobotę (12 czerwca) w Osielsku turniej eliminacyjny Strefy B Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będącej jednocześnie Mistrzostwami Polski do lat 15.