Szachowy weekend w Bydgoszczy! Zmagania w Holiday Inn [RELACJA]

Jakub Korpalski | 11 mar 2022 W ten weekend fani szachów w Bydgoszczy mają się z czego cieszyć - miasto stało się areną dwóch dużych turniejów. Do niedzieli (13 marca) potrwają Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich, a w piątek (11 marca) odbyły się Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy w Szachach Błyskawicznych.

Bydgoszcz znów szachową stolicą Polski. W piątek rozpoczną się zmagania drużyn

Redaktor | 10 mar 2022 35 tysięcy złotych wynosi pula nagród w Drużynowych Mistrzostwach Polski Cukier EKSTRALIGA w Szachach Szybkich. Zawody zostaną rozegrane w Bydgoszczy, od 11 do 13 marca. – Wysoki poziom gry oraz wiele emocji zapewni 12 czołowych polskich drużyn, które zaanonsowały swoje najsilniejsze składy – zapowiadają organizatorzy.

Polska nie zagra z Rosją! Jest wspólne stanowisko piłkarzy i PZPN

ak | 26 lut 2022 Reprezentacja Polski nie zagra z Rosją w barażowym meczu o awans do mistrzostw świata 2022, który planowany był na 24 marca i miał się odbyć w Moskwie – poinformował w sobotę (26 lutego) Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Decyzję potwierdzili kapitan reprezentacji Robert Lewandowski, a także piłkarze reprezentacji Polski.

CITY TRAIL Bydgoszcz po raz czwarty w tym sezonie. Na mecie znów najszybciej Brzezińscy

Redaktor | 20 lut 2022 Czwarty bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz w sezonie 2021/2022 odbył się w niedzielę (20 lutego) na tradycyjnej trasie w Myślęcinku (…). Przełajową piątkę ze startem i metą na Polanie Różopole wygrał – po raz trzeci w sezonie – Błażej Brzeziński. Wśród kobiet triumfowała jego żona Aleksandra, która jest w trwającej edycji niepokonana na bydgoskiej trasie...

Konrad Bukowiecki: Gdyby nie moi bliscy, być może skończyłbym karierę

Redaktor | 18 lut 2022 Prawie dwa lata walczył ze zdrowiem, stracił szanse na medalowy sukces na igrzyskach w Tokio i nosił się z zamiarem zakończenia kariery sportowej. Konrad Bukowiecki przetrwał najtrudniejsze chwile, a ten sezon rozpoczął z przytupem, bo prowadzi na światowych listach w pchnięciu kulą. 22 lutego wystąpi w mityngu Copernicus Cup w Toruniu.

Pięciokrotna mistrzyni olimpijska będzie gwiazdą mityngu ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022

Redaktor | 9 lut 2022 Najszybsza kobieta na świecie, pięciokrotna mistrzyni olimpijska, jedna z największych bohaterek ubiegłorocznych igrzysk w Tokio wystąpi w lutym w Polsce. Wybitna jamajska sprinterka Elaine Thompson-Herah będzie gwiazdą mityngu ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022, który odbędzie się 22 lutego. W trakcie mityngu dwoje zawodników chce podjąć próbę bicia halowych rekordów świata!

Złoto polskich florecistek w Drużynowym Pucharze Europy

ak | 7 lut 2022 Polskie florecistki wywalczyły złoty medal w Drużynowym Pucharze Europy do lat 17. W składzie zwycięskiej drużyny znalazła się bydgoszczanka Aleksandra Nowakowska, florecistka z UKS MDK5 Bydgoszcz. Był to jej wymarzony debiut w reprezentacji naszego kraju.

Polak walczy o miejsce w Turnieju Kandydatów! [RELACJA]

Redaktor | 4 lut 2022 Już dziś, 4 lutego, w Berlinie rozpoczął się turniej FIDE Grand Prix 2022. Dwóch szachowych arcymistrzów, którzy zajmą najwyższą lokatę, otrzyma możliwość gry w Turnieju Kandydatów. Jednym z zawodników jest aktualny szachowy mistrz Polski, Radosław Wojtaszek.