Siódma edycja Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej

Redaktor | 24 sty 2023 Siódmy z zaplanowanych dwunastu turniejów Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej sezonu 2022/2023 odbył się 21.01.2023r. w Zespole Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy. Gościliśmy tam po raz drugi po kilkuletniej przerwie. Przed turniejem zanosiło się ponownie na rekord frekwencji (zapisanych było ponad 130 osób), ale ostatecznie na starcie zameldowało się 105 zawodników.

Iga Świątek Mistrzynią Świata ITF

Redaktor | 15 gru 2022 Liderka rankingu WTA Iga Świątek oraz Hiszpan Rafael Nadal zostali uznani Mistrzami Świata w 2022 roku przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF). Obydwoje w tym sezonie zdobyli po dwa tytuły wielkoszlemowe. Nagrody odbiorą na tradycyjnej Gali ITF, która odbędzie się w londyńskim Victoria and Albert Museum w dniu 8 lipca 2023 roku.

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej w Diamentowej Lidze

Redaktor | 9 gru 2022 Walne Zgromadzenie Diamentowej Ligi na posiedzeniu w Rzymie podjęło decyzję, że Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej od przyszłego roku na stałe wejdzie w skład cyklu. Najbardziej prestiżowa seria mityngów lekkoatletycznych zawita na Śląsku 16 lipca 2023.

Turniej tenisowy w Calgary

Redaktor | 13 lis 2022 Tenisiści ORLEN PZT Team prezentują wysoką formę w końcówce tego sezonu. W mijającym tygodniu swój dorobek o wygraną w singlu powiększył Kacper Żuk, a o tytuły w grze podwójnej Karol Drzewiecki z Piotrem Matuszewskim oraz Weronika Falkowska. Do tego należy dodać wygraną w deblu Szymona Kielana.

Puchar Davisa w Inowrocławiu – Polska wygrała 5:0

Redaktor | 17 wrz 2022 Reprezentacja Polski pokonała zespół Indonezji 5:0 w meczu Pucharu Davisa rozgrywanym w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Inowrocławiu. W sobotę zwycięski punkt dla gospodarzy, na 3:0, zdobył debel Łukasz Kubot i Jan Zieliński (ORLEN PZT Team). Natomiast końcowy wynik zapewnili tenisiści ORLEN PZT Team Kamil Majchrzak i Olaf Pieczkowski.

Terenowa Masakra w Myślęcinku. Ostatnia szansa na zapisy

ak | 7 wrz 2022 Terenowa Masakra to bieg z wieloma zaskakującymi przeszkodami w ekstremalnie trudnym terenie. Na trasie na uczestników czekać będą utrudnienia wymagające wytrzymałości, siły, sprytu i umiejętności współpracy. 11 września kończą się zapisy na to wydarzenie.