Pozostałe 13 wrz 18:18 | Redaktor
Młodzi kajakarze z 18 krajów będą rywalizować w Bydgoszczy. Mistrzostwa już w ten weekend

W polskiej ekipie jest m.in. bydgoszczanka Helena Wiśniewska, brązowa medalistka igrzysk w Tokio/fot. Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Przez trzy dni na torze regatowym w Brdyujściu będzie trwać rywalizacja w ramach Akademickich Mistrzostwa Świata w kajakarstwie. Oficjalne rozpoczęcie imprezy odbędzie się czwartek (15 września) na Wyspie Młyńskiej.

W trwających trzy dni zawodach udział weźmie ponad 150 zawodniczek i zawodników z 18 krajów. Obok krajów z Europy do Bydgoszczy przyjadą kajakarze studenci m.in. z Kanady, Iranu, czy Japonii. Najliczniejszą reprezentację wystawią Polacy. W sumie do walki o medale przystąpi 31 studentów z naszego kraju. Wśród nich jest kajakarka Zawiszy Helena Wiśniewska (na zdjęciu). Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio na początku września została potrójną mistrzynią świata U-23.

Część ekip jest w Bydgoszczy już od poniedziałku. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi w czwartek (15 września) na Wyspie Młyńskiej. O godz. 17.00 w samym centrum miasta będzie można spotkać niemal wszystkich uczestników mistrzostw. W piątek rano część z nich rozpocznie rywalizację na wodzie. Organizatorem AMŚ jest KU AZS UKW Bydgoszcz.

Akademickie Mistrzostwa Świata są już drugą po sierpniowych Mistrzostwach Świata Masters dużą imprezą organizowaną w Brdyujściu. Z tej okazji tor regatowy przeszedł gruntowną modernizację.

– Wyrównaliśmy nabrzeże i płytę główną, pociągnęliśmy światłowód do wieżyczki i wzdłuż całego toru regatowego. Wykonano nowy system nagłośnienia, progi startowe, drewniane odbojniki nabrzeża, switche. Wykonano i dostarczono nam specjalistyczną łódź. Wymieniono 500 sztuk bojek kierunkowych i najważniejsza inwestycja – kupiono kwasoodporne liny stalowe i położono ich blisko 20 km – mówi Adam Soroko, dyrektor Bydgoskiego Centrum Sportu.

Miasto na tę inwestycję wydało blisko 1,1 mln złotych.

komunikat Urzędu Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl), tytuł, lead - redakcja

Zdjęcia: Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor