Pozostałe 23 lis 2022 | Redaktor
Międzyszkolna Liga Szachowa. Odbył się czwarty turniej w Koronowie [ZDJĘCIA]

fot. Edukacja przez szachy

Czwarty turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej roku szkolnego 2022/2023 odbył się 19 listopada w hali Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koronowie.

Turniej otworzył Wiceburmistrz Koronowa - Sławomir Marszelski wraz z organizatorem Arkadiuszem Matczyńskim i sędziami Mikołajem Włochem i Mateuszem Budnikiem. 

Koronowo przyjęło zawodników zimową aurą, tego dnia bowiem spadł pierwszy śnieg. Na starcie stanęło prawie 70 zawodników w wieku od 5 do 20 lat. 

Zwycięzcą w grupie A został Jakub Markiewicz z ZS Elektronicznych w Bydgoszczy, drugi był Olaf Rogaczewski z SP 28 w Toruniu a trzeci Mariusz Matczyński z VIII LO w Bydgoszczy.

Wyniki: https://tinyurl.com/mw67tdw2

Zwycięzcą w grupie B został Łukasz Kopczyński z II LO w Inowrocławiu, drugi był Mateusz Zegzuła z VIII LO w Bydgoszczy a trzeci Piotr Strumik z ZS Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy 

Wyniki: https://tinyurl.com/mw67tdw2 

Było także koło fortuny, w którym tym razem losowaliśmy zaproszenia do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Pierogarni Stary Młyn w Bydgoszczy, oraz mydełka z Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Na turnieju pojawił się także współautor książki szachowej "Elementarz szachowy" Jarosław Paprocki, który ufundował podpisany jeden egzemplarz. Była okazja do rozmowy z autorem, zapoznania się z książką oraz jej zakupu. Warto wspomnieć, że Jarosław Paprocki jest zawodnikiem szachowym z naszego województwa. 

- informuje organizator Arkadiusz Matczyński.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, nagrodę lub upominek.

Dla najlepszych były przewidziane statuetki za miejsca od I do III ufundowane przez Urząd Miejski w Koronowie a zwycięcy grup otrzymali Puchar Burmistrza Patryka Mikołajewskiego.

Organizator zapowiedział ostatni turniej zaplanowany na ten rok kalendarzowy, utrzymany w charakterze świątecznym, odbędzie się 10 grudnia w Przysieku.

Więcej informacji na stronie www.edukacjaprzezszachy.pl

 

Zdjęcia: Edukacja przez szachy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor