Pozostałe 24 sty 19:05 | Redaktor
Siódma edycja Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej

fot. Arkadiusz Matczyński

Siódmy z zaplanowanych dwunastu turniejów Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej sezonu 2022/2023 odbył się 21.01.2023r. w Zespole Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy. Gościliśmy tam po raz drugi po kilkuletniej przerwie. Przed turniejem zanosiło się ponownie na rekord frekwencji (zapisanych było ponad 130 osób), ale ostatecznie na starcie zameldowało się 105 zawodników.

W uroczystości rozpoczęcia wzięli udział: Dyrektor Szkoły Ewelina Lewicka, Prezes Rady Nadzorczej Solbet S.A. Ryszard Kania, Kinga i Radosław Przybylscy z Dartom s.k., Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski, organizator Arkadiusz Matczyński oraz sędziowie - Mikołaj Włoch, Mateusz Budnik oraz debiutujący w nowej roli Mariusz Matczyński. Za całą organizację turnieju z ramienia szkoły odpowiedzialna była Anna Olchowy.

Zawody przebiegały w miłej, rodzinnej atmosferze a rodzice mogli skorzystać z przygotowanego baru kawowego, w którym oprócz ciast można było także skosztować pysznego tortu z logiem szkoły.

Zwycięzcą w grupie A został zawodnik gospodarzy Patryk Mikołajczyk a drugi był Michał Kozłowski, także z ZS Elektryznych, na trzecim miejscu uplasował się Wiktor Tański z ZS w Barcinie.

Zwycięzcą w grupie B został Krzysztof Konarski z IV LO w Grudziądzu, drugi był Radosław Grzemski z SP 18 w Grudziądzu a miejce trzecie zajął Kacper Michalski z ZS Technicznych w Grudziądzu.

Jak zawsze wszyscy uczestnicy otrzymali nagrodę rzeczową oraz każdy dostał pamiątkowy dyplom wydrukowany przez Poligrafię Szczodrak.

Po turnieju odbyło się także koło fortuny, w którym tym razem losowaliśmy zaproszenia do Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Opery Nova, Pierogarnii Stary Młyn w Bydgoszczy oraz mydełka z Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Dziękujemy rodzicom, za pomoc przy zapewnieniu transportu i rozkładania sprzętu szachowego, a mamom za wypisanie dyplomów!

Następny turniej odbędzie po raz pierwszy w historii w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Chełmińskiej po feriach, 18 lutego. Serdecznie zapraszamy!

 

Wyniki Grupy A:

https://chessmanager.com/tournaments/5345666474704896/results

Wyniki Grupy B:

https://chessmanager.com/tournaments/6021903840968704/results

 

Zapisy:

Grupa A

https://chessmanager.com/tournaments/5742765729120256

Grupa B

https://chessmanager.com/tournaments/5527350193160192

źródło: relacja Arkadiusza Matczyńskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor