Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa. Za nami turniej w Górsku [ZDJĘCIA]

Redaktor | 15 maj 10:09 11. turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej odbył się 13 maja w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Tradycją już stało się, że ten turniej odbywa się w trakcie majówki, która organizowana jest przy szkole. Było więc dużo wystawców, pyszności, zabaw i atrakcji. Zapewne niektórzy z zawodników szybko kończyli partie, żeby móc z nich...

8. turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej za nami [ZDJĘCIA]

Redaktor | 20 lut 12:51 8. turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej odbył się 18 lutego w nowym miejscu - w Zespole Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej. Jest to kolejna lokalizacja, która zaprosiła naszą ligę do siebie. Widać tam sprzyjające warunki do gry w szachy, bowiem na starcie pojawiło się aż 129 zawodników w wieku od 5 do 20 lat!

Granica z Białorusią zamknięta w Bobrownikach

Redaktor | 12 lut 16:54 10 lutego od godz. 12:00 ruch na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach został zawieszony do odwołania „z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa”.

Puchar Davisa – Polacy przegrywają z Japonią 0:2

Redaktor | 4 lut 13:40 Polscy tenisiści przegrywają z Japonią 0:2 po pierwszym dniu spotkania o Puchar Davisa w mieście Miki. W sobotnich pojedynkach singlowych porażek doznali Daniel Michalski (PZT Team/WKT Mera Warszawa) i Kacper Żuk (PZT Team/Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki).

Australian Open – Linette przegrała półfinał z Sabalenką

Redaktor | 26 sty 19:34 Gratulujemy Magdzie Linette (AZS Poznań) pierwszego półfinału w Wielkim Szlemie! W meczu o miejsce w finale Australian Open 2023 przegrała w czwartek z niepokonaną w tym roku Aryną Sabalenką 6:7 (1-7), 2:6. O tytuł w deblu zagra Jan Zieliński (CKT Grodzisk Maz.) w parze z Hugo Nysem z Monako.

Australian Open - Linette półfinalistką w Wielkim Szlemie!

Redaktor | 25 sty 17:25 Magda Linette osiągnęła półfinał w Wielkim Szlemie! Zawodniczka AZS Poznań osiągnęła najlepszy wynik w karierze w Australian Open, eliminując byłą liderkę rankingu WTA Czeszkę Karolinę Pliskovą 6:3, 7:5. Do ćwierćfinału wśród juniorek awansowała Weronika Ewald (GAT Gdańsk/PZT Team).

Siódma edycja Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej

Redaktor | 24 sty 19:05 Siódmy z zaplanowanych dwunastu turniejów Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej sezonu 2022/2023 odbył się 21.01.2023r. w Zespole Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy. Gościliśmy tam po raz drugi po kilkuletniej przerwie. Przed turniejem zanosiło się ponownie na rekord frekwencji (zapisanych było ponad 130 osób), ale ostatecznie na starcie zameldowało się 105 zawodników.