Pozostałe 9 kwi 16:18 | Redaktor
Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa - edycja 11 [PODSUMOWANIE]

fot. Edukacja przez Szachy

11 turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej odbył się w nowym miejscu w hali sportowej ZS Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. To piękny, przestronny obiekt, który pomieścił wszystkich 120 zawodników przybyłych na ligę. Podziękowania dla pracowników szkoły, oraz Piotra Szulca, który do niej uczęszcza za przygotowanie obiektu do gry.

Turniej otworzyli: Anita Murawska-Czapla - Wicedyrektor Zespołu Szkół w Gronowie, Leszek Syroka - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego, Arkadiusz Matczyński - organizator ligi oraz sędzia główny Mariusz Matczyński i sędzia rundowy Mateusz Budnik.

Puchary zostały ufundowane przez Powiat Toruński (wykonane przez BDA Art Trofea Sportowe) a osobiście je wręczał wicestarosta Michał Ramlau, który był inicjatorem tego, żeby jeden z turniejów ligi odbył się właśnie w przepięknej hali w Gronowie.

Rodzice mogli skorzystać z bufetu kawowego i z trybu wspierać swoje pociechy.
Na zakończenie turnieju kręciło się także koło fortuny, które wspiera Filharmonia Pomorska, Teatr Polski w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy, Adria Art, Pierogarnia Stary Młyn w Bydgoszczy oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu. Kołem fortuny osobiście kręcił Wicestarosta Powiatu Toruńskiego Michał Ramlau!

Każdy uczestnik otrzymał dyplom przygotowany przez Poligrafię Szczodrak oraz nagrodę rzeczową dzięki sponsorom i partnerom: Enea Operator, JetWorld tonery i tusze do drukarek, Solbet, Eximo Project, Dartom s.k., W7Konsulting, Rumiane Jabłko Swojskie Specjały, Sklep szachowy Caissa, Stowarzyszenie Nowa Perspektywa. 
Patronami są: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska, Starosta Toruński Marek Olszewski, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Polski Związek Szachowy i Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy.

Wyniki:
Klasy 1-3 SP i przedszkola:
1. Jan Białkowski z SP45 w Bydgoszczy
2. Piotr Maćkowiak z SP30 w Bydgoszczy
3. Jakub Osiński z SP w Łubiance
https://chessmanager.com/tournaments/5081068691521536/results/7

Klasy 4-6 SP
1. Błażej Karczewski z SP5 z Grudziądza
2. Piotr Długoński z SP7 z Grudziądza
3. Adam Gappa z SP2 w Golubiu-Dobrzyniu
https://chessmanager.com/tournaments/5147417346310144/results/7

Klasy 7-8 i ponadpodstawowe
1. Oleksandr Ostrovskyi z LO w Radziejowie
2. Kacper Wójcikowski z ZS w Kowalewie Pomorskim
3. Patryk Barcikowski z IV LO w Toruniu
https://chessmanager.com/tournaments/4913422427750400/results/7

Turniej rodziców i opiekunów
1. Łukasz Wachowicz z Bydgoszczy
2. Przemysław Kulczak z Łubianki
3. Adam Kubacki z Wąbrzeźna
https://chessmanager.com/tournaments/5135194070188032/results/7

W turnieju rodziców w losowaniu vouchera o wartości 150zł od Adria Art szczęście tym razem uśmiechnęło się do Przemysła Kulczaka. Gratulujemy!

Podziękowania kierujemy do mam naszych zawodników z Koronowa oraz Dąbrowy Chełmińskiej za wypisanie dyplomów oraz do Państwa Zadereckich za pomoc w transporcie wyposażenia szachowego! Dziękujemy!

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor