Pozostałe 17 kwi 2023 | Redaktor
Międzyszkolna Liga Szachowa tym razem w Żninie. Za nami dziesiąty turniej [ZDJĘCIA]

fot. nadesłane

W sobotę, 15 kwietnia odbył się dziesiąty turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Tym razem gościliśmy w hali sportowej przy SP 2 w Żninie.

Turniej otworzyli: Halina Rosiak-Kozłowska - Zastępca Burmistrza Żnina, Wojciech Szczęsny - Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Arkadiusz Matczyński wraz z sędzią głównym Mariuszem Matczyńskiem i towarzyszącą mu Matyldą Brelińską. Zakończenie turnieju swoją obecnością uświetnił także Jacek Otto - Dyrektor SP 2 w Żninie.

W turnieju wziąło udział 104 zawodników w wieku od 5 do 20 lat.
Wyniki zapisywała Karolina Boczek.

Puchary zostały ufundowane przez Gminę Żnin, natomiast medale oraz puchary dla najmłodszej i najmłodszego uczestnika i 20 książek szachowych przez p. Wojciecha Szczęsnego.

Zwycięzcą Grupy A został Jakub Makarewicz z SP w Kcyni, drugi był Olaf Rogaczewski z SP 28 w Toruniu a trzeci Jakub Markiewicz z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

Wyniki Grupy A: TUTAJ

Zwycięzcą Grupy B został Jędrzej Nadarzewski z I LO w Bydgoszczy, drugi był Piotr Strumik z ZS Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy a trzeci Szymon Filipiak z I LO w Żninie.

Wyniki Grupy B: TUTAJ

Po turnieju oczywiście nie mogło zabraknąć koła fortuny, które zaopatruje zaproszeniami i gadżetami Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Teatr Polski w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy, Pierogarnia Stary Młyn Bydgoszcz, Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Podziękowania dla Pań, które wypisywały dyplomy przygotowane przez Poligrafię Szczodrak.

Podziękowania dla naszych sponsorów i partnerów: Enea Operator, JetWorld - tonery i tusze do drukarek, Dartom T.Przybylski R.Przybylski Spółka Komandytowa, Solbet, W7konsulting, Sklep Szachowy Caissa, Nowa Perspektywa dla gminy Zławieś Wielka, DrSzczęsny Gabinet Medycyny Estetycznej Laseroterapia, Unum, Rumiane Jabłko - swojskie specjały.

Następny turniej odbędzie się 13 maja w Górsku.

 

Zdjęcia i materiały: Arkadiusz Matczyński

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor