Pozostałe 15 maj 10:09 | Redaktor
Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa. Za nami turniej w Górsku [ZDJĘCIA]

11. turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej odbył się 13 maja w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Tradycją już stało się, że ten turniej odbywa się w trakcie majówki, która organizowana jest przy szkole. Było więc dużo wystawców, pyszności, zabaw i atrakcji. Zapewne niektórzy z zawodników szybko kończyli partie, żeby móc z nich skorzystać.

Uroczyste otwarcie odbyło się na boisku szkolnym, które rozpoczął dyrektor szkoły Dawid Basak wraz z zaproszonymi gośćmi.

W turnieju wzięło udział 121 zawodników! Sędzią głównym był Mariusz Matczyński a rundowym Mateusz Budnik.

Puchary i medale zostały ufundowane przez SP w Górsku. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom przygotowany przez Poligrafię Szczodrak oraz nagrody ufundowane przez sponsorów: Enea Operator, JetWorld Tonery i tusze do drukarek, Solbet, Dartom T.Przybylski R.Przybylski Spółka Komandytowa, W7konsulting, Sklep Szachowy Caissa, DrSzczęsny Gabinet Medycyny Estetycznej Laseroterapia, Unum, Nowa Perspektywa dla gminy Zławieś Wielka, Rumiane Jabłko - swojskie specjały.

Na zakończenie było także koło fortuny, w którym losowane były zaproszenia do Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Opera NOVA, Pierogarnii Stary Młyn Bydgoszcz oraz mydełka z Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Puchary i medale w imieniu Dyrektora szkoły zostały wręczone przez organizatora Arkadiusza Matczyńskiego oraz Marcina Swaczynę ze Stowarzyszenia Nowa Perspektywa dla gminy Zławieś Wielka.

Zwycięzcą grupy A został Mateusz Lewandowski z ZS mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu, drugie miejsce zajął Kacper Wójcikowski z ZS w Kowalewie Pomorskim a trzeci był Jakub Markiewicz z ZS Elektrycznych w Bydgoszczy. Wyniki grupy A: TUTAJ

Zwycięzcą grupy B został Krzysztof Konarski z IV LO w Grudziądzu, drugie miejsce zajął Szymon Wardęcki z ZS w Barcinie a trzeci był Franciszek Wera z ZS w Barcinie. Wyniki grupy B: TUTAJ

Ostatni turniej odbędzie się 17 czerwca w Zespół Szkół w Barcinie, zapisy już są dostępne:
Grupa A - tutaj
Grupa B - tutaj

Już za tydzień, w Barcinie 20 maja odbędzie się etap wojewódzkiego konkursu tematycznego Edukacja przez szachy - preludium talentów, do którego zakwalifikowało się aż 325 zawodników! Będzie to jedno z największych wydarzeń szachowych dla juniorów naszego województwo. Lista osób zakwalifikowanych znajduje się na stronie projektu: https://edukacjaprzezszachy.pl/preludium-talentow/

źródło: Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa

zdjęcia: Arkadiusz Matczyński