Pozostałe 4 lut 2023 | Redaktor
Puchar Davisa – Polacy przegrywają z Japonią 0:2

fot. PZT

Polscy tenisiści przegrywają z Japonią 0:2 po pierwszym dniu spotkania o Puchar Davisa w mieście Miki. W sobotnich pojedynkach singlowych porażek doznali Daniel Michalski (PZT Team/WKT Mera Warszawa) i Kacper Żuk (PZT Team/Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki).

W samo południe, miejscowego czasu, rozpoczęła się dwudniowa rywalizacja na korcie o twardej nawierzchni. Do gry wyszli wówczas 273. w rankingu ATP Daniel Michalski (PZT Team/WKT Mera Warszawa) oraz lider ekipy gospodarzy Yoshihito Nishioka, obecnie 33. tenisista świata. Nie mieli okazji wcześniej grać ze sobą.

 

Pierwszy set był bardzo wyrównany i trwał ponad 50 minut, w a nim nieznacznie lepszy okazał się Japończyk 6:3, dzięki przewadze jednego „breaka”.

 

Natomiast w drugiej partii Polak stracił swoje podanie w trzecim gemie (na 1:2), a następnie w siódmym i na tablicy pojawił się wynik 2:5. Chwilę później Nishioka wykorzystał drugiego meczbola i zapewnił swojej drużynie prowadzenie w dwudniowym spotkaniu 1:0.

 

Do drugiego singlowego meczu w sobotę kapitan Mariusz Fyrstenberg nominował Kacpra Żuka (PZT Team/Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), 255. w rankingu ATP. Natomiast w barwach Japonii wyszedł do gry Taro Daniel, 108. na świecie (w poniedziałek stracił 14 pozycji i wypadł z Top 100). Był to ich pierwszy pojedynek.

 

Japończyk, dzięki przełamaniu podania Kacpra w drugim gemie, szybko objął prowadzenie 3:0. Tę przewagę utrzymał do końca i rozstrzygnął losy seta wynikiem 6:3. Już na otwarcie drugiej partii Polak znowu stracił serwis i tej straty nie udało mu się potem odrobić, i przegrał ją 4:6.

 

Rywalizacja w mieście Miki zostanie wznowiona w niedzielę o godz. 11.00 (3 w nocy czasu polskiego), a wówczas dojdzie do pojedynku debli. Po stronie polskiej zobaczymy w nim byłego lidera rankingu ATP i dwukrotnego triumfatora imprez Wielkiego Szlema (Australian Open 2014 i Wimbledon 2017) Łukasza Kubota w parze z Janem Zielińskim (obaj Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), który tydzień temu wystąpił w swoim pierwszym wielkoszlemowym finale w Australian Open 2023.

 

Ich przeciwnikami powinni być Ben McLachlan i Yosuke Watanuki. Potem dojdzie do pojedynku liderów obydwu zespołów - Żuka z Nishioką, a w ewentualnym piątym meczu Michalski zagra z Danielem.

 

Zwycięzca dwudniowej rywalizacji w Miki awansuje do Grupy Światowej I i we wrześniu zagra o miejsce w przyszłorocznych kwalifikacjach do finałowego turnieju o Puchar Davisa. 

 

Wyniki:

Japonia - Polska 2:0

 

sobota - gra pojedyncza

Yoshihito Nishioka - Daniel Michalski 6:3, 6:2    

Taro Daniel - Kacper Żuk 6:3, 6:4

 

niedziela (początek o godz. 3.00 czasu polskiego)

gra podwójna -

Ben McLachlan, Yosuke Watanuki - Łukasz Kubot, Jan Zieliński

gra pojedyncza -

Yoshihito Nishioka - Kacper Żuk

Taro Daniel - Daniel Michalski

 

źródło: PZT

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor