Pozostałe 6 lut 2022 | ak
Międzyszkolna Liga Szachowa w Koronowie. Za nami szósty turniej [ZDJĘCIA]

Zakończył się kolejny turniej z cyklu Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa. Zwycięzcą w grupie A został Jan Skrzypiński z SP 2 w Środzie Wielkopolskiej, z kolei w grupie B wygrał Oliwier Asztemborski z SP 60 w Bydgoszczy. Na starcie stanęło 85 osób.

Szósty turniej cyklu Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa miał miejsce w sobotę (5 lutego) w hali widowisko-sportowej przy ul. Wąskotorowej w Koronowie.

W rywalizacji wzięło udział 85 zawodników w wieku od czterech do 20 lat. Turniej otworzył burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski i organizator Arkadiusz Matczyński. Sędzią głównym zawodów był Mikołaj Włoch, a sędzią rundowym Piotr Szybowicz i Ryszard Janczukowicz.

Na sali gry przebywać mogli wyłącznie zawodnicy i organizatorzy. Natomiast rodzice i opiekunowie mieli do dyspozycji przestronne trybuny.

Pierwsze miejsce w Grupie A zajął Jan Skrzypiński z SP 2 w Środzie Wielkopolskiej, drugie miejsce Bartosz Przybylski z SP w Łochowie a trzecie Miłosz Murawski z SP 66 w Bydgoszczy

Wyniki Grupa A

Pierwsze miejsce w Grupie B zajął Oliwier Asztemborski z SP 60 w Bydgoszczy, drugie miejsce Jakub Markiewicz z SP 2 w Koronowie a trzecie Paweł Pawluczuk z VIII LO w Bydgoszczy.

Wyniki Grupa B

Była to już trzecia wizyta w Koronowie w ciągu ostatnich pięciu lat ligowej przygody. Gmina dla pierwszej trójki zawodników z każdej kategorii wiekowej ufundowała unikalne szachowe statuetki.

Dodatkowo ufundowano również statuetki dla najmłodszej zawodniczki i zawodnika z obu grup. Każdy uczestnik otrzymał także pakiet startowy ze słodkim upominkiem.

Wszystkie nagrody były możliwe dzięki wsparciu: Enea Operator, JetWorld Tonery i tusze do drukarek, Solbet, Dartom sc T. Przybylski R. Przybylski, W7konsulting, Największy Sklep Szachowy Caissa. Dyplomy przygotowane zostały przez Poligrafię Szczodrak.

Pulę nagród zasili także przedstawiciele Unum Ubezpieczenia - Michał Gill - Ubezpieczenia na Życie  i Helena Osowiec-Bujna - Twój doradca ubezpieczeniowy, którzy kibicowali zawodnikom  podczas turnieju.

Kolejny turniej odbędzie się za miesiąc, 5 marca w SP w Łubiance.

Zdjęcia: Edukacja przez szachy/facebook