Pozostałe 20 lut 20:48 | Redaktor
CITY TRAIL Bydgoszcz po raz czwarty w tym sezonie. Na mecie znów najszybciej Brzezińscy

fot. Filip Kowalkowski, mat. organizatorów

Czwarty bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz w sezonie 2021/2022 odbył się w niedzielę (20 lutego) na tradycyjnej trasie w Myślęcinku (…). Przełajową piątkę ze startem i metą na Polanie Różopole wygrał – po raz trzeci w sezonie – Błażej Brzeziński. Wśród kobiet triumfowała jego żona Aleksandra, która jest w trwającej edycji niepokonana na bydgoskiej trasie CITY TRAIL.

Cykl CITY TRAIL to przełajowe biegi na dystansie pięciu kilometrów. W edycji 2021/2022, która rozpoczęła się w październiku, odbędzie się pięć biegów. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski – Bydgoszcz jest jedną z dziesięciu lokalizacji uczestniczących w cyklu. Niedzielne zawody były już czwartymi w trwającym sezonie, a ostatni bieg jest zaplanowany na 20 marca. Z kolei 9 kwietnia w Bydgoszczy odbędzie się pierwsze w historii cyklu ogólnopolskie podsumowanie edycji.

Najszybszymi zawodnikami niedzielnej rywalizacji byli: Błażej Brzeziński (czas 14:53), Mateusz Kaczmarek (15:01) i Paweł Ochal (15:48).

– Bardzo mi dzisiaj zależało na zwycięstwie. Gdybym przegrał z Mateuszem Kaczmarkiem, to byłby remis między nami, a rozstrzygnięcie nastąpiłoby na ostatnim biegu. Ja niestety w ostatnim biegu nie wezmę udziału, więc jedyną, pewną szansą na triumf w cyklu był dzisiejszy bieg (...) – mówił na mecie Błażej Brzeziński. 

Jak tłumaczył, rozważał atak na rekord trasy, zrezygnował jednak ze względu na warunki. Poprzednie wietrzne dni pozostawiły po sobie ślady w postaci powalonych na ścieżkach Myślęcinka drzew, niezagrażających jednak bezpieczeństwu biegaczy. – Na crossach w Europie, w których często startowałem tej wysokości czy rozmiarów, przeszkody to norma. Zatem ogólnie było naprawdę nieźle, ale do bicia rekordu trasy warunki muszą być jednak idealne – wyjaśniał. – Ogólnie czuję się gotowy do wyzwań. Jestem w tym roku wypoczęty i fizycznie, i psychicznie. 6 maja ważny start, mistrzostwa świata wojskowych w maratonie rozgrywane w Peru – mówił.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pewna wygranej w klasyfikacji generalnej od stycznia –  Aleksandra Brzezińska. Jej dzisiejszy czas to 16:37. Drugie miejsce wywalczyła Olga Ochal  (17:35), a trzecia była Marta Szenk (18:56).

– Biegło mi się dzisiaj bardzo dobrze, ale to nie tak, że się nie zmęczyłam! Nie, nie, mój uśmiech na twarzy na linii mety nie jest przedłużeniem emocji z trasy. Musiałam się zmęczyć, ale już sama linia mety wyzwala tylko pozytywne emocje – relacjonowała po zawodach Aleksandra Brzezińska.. – Teraz jest mi jeszcze przyjemniej, kiedy dowiedziałam się, że aż tyle wyników wśród najlepszych uzyskiwanych przez kobiety na CITYTRAIL należy do mnie. To zobowiązuje jeszcze bardziej! – dodała.

– Przyznam, że na treningach nie biegałam szczególnie szybko. Natomiast robię dużą objętości. Nawet po 170 km w tygodniu. Taka żmudna praca pozwoli mu dłużej zachować równą, stabilną formę. Dzisiaj zapewne straciłam ileś sekund na hamowaniu przed leżącymi w poprzek drzewami w dwóch miejscach. To był prawdziwy bieg z przeszkodami! – mówiła.

Informacje o zawodach, zapisy oraz wyniki znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Bydgoszcz.

Komunikat organizatorów, zmiany – redakcja

Zdjęcia: Filip Kowalkowski – City Trail

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor