Pozostałe 13 kwi 20:28 | ak
Młodzi szachiści rywalizowali w Barcinie. Za nami ósmy turniej [ZDJĘCIA]

fot. Mariusz Matczyński

Na starcie ósmego turnieju, który odbył się w sobotę (9 kwietnia) w Hali widowisko-sportowej przy Zespole Szkół w Barcinie, stanęło 94 młodych adeptów gry w szachy z całego województwa, i województw sąsiednich.

Turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej został otwarty przez organizatora cyklu Arkadiusza Matczyńskiego i dyrektor szkoły Marzenę Wolską oraz odpowiedzialną za organizację turnieju z ramienia szkoły, Halinę Pietrzak. W uroczystości uczestniczyli m. in. zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Paweł Ratajczak, zastępca burmistrza Hubert Łukomski, radny Wojciech Szczęsny, prezes barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Wolski.

Sędzią głównym zawodów był Mikołaj Włoch, a towarzyszył mu Piotr Szybowicz.

Zwycięzcą Grupy A został Jan Skrzypiński z SP 2 w Środzie Wielkopolskiej, za nim uplasował się Bartosz Przybylski z SP w Łochowie, a trzeci był Aleksander Polak z Zespołu Szkół w Barcinie.

Wyniki Grupa A: tutaj

Natomiast zwycięzcą Grupy B został Paweł Pawluczuk z VIII LO w Toruniu, drugi był Mikołaj Murawski z SP w Łochowie, a trzeci Maciej Piotrowski z SP Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy.

Wyniki Grupa B: tutaj

Każdy uczestnik zawodów otrzymał pakiet startowy, w którym można było znaleźć m.in. breloczek z figurką szachową. Dzięki wsparciu barcińskiego Urzędu Miasta, w trakcie turnieju rozdano również prowiant przygotowany dla każdego zawodnika. Natomiast dla rodziców dostępny był przez cały turniej bar kawowy.

- Organizatorzy z Barcina, byli jak zawsze, doskonale przygotowani do zawodów. Także po partiach zadbali o to, żeby najmłodsi nie nudzili się zapewniając im dodatkowe atrakcje, począwszy od kolorowanek, zabaw ruchowych (w tymi hokeja, kostki Rubika, zabawy w kubeczki), a skończywszy na możliwości oglądania bajek w wydzielonym do tego pomieszczeniu - chwali Arkadiusz Matczyński. I dodaje: - Naprawdę duże brawa dla całego grona pedagogicznego (w tym także paniom z kuchni), które w sobotę, w swoim wolnym czasie zadbały o to, by w Barcinie ponownie każdy mógł się czuć komfortowo.

Na stałe w ligę wpisało się już koło fortuny, w którym do wygrania były upominki: mydełka szachowe z Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz zaproszenia do bydgoskich placówek m.in. Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Pierogarni Stary Młyn oraz zaproszenia do Kina w Barcinie na dwa seanse oraz 10 potrójnych wejściówek ufundowanych przez MDK i BOSIR w Barcinie.

Ufundowane przez BOSIR w Barcinie puchary wręczył prezes Krzysztof Wolski, natomiast ufundowane przez W7 Konsulting medale wręczył dyrektor ds. marketingu Marcin Kochański.

fot. Mariusz Matczyński

Niezwykle miłą niespodzianką dla organizatorów, było przekazanie przez firmę Unum (Michał Gill i Helena Osowiec-Bujna) zestawu szachowego wraz z zegarem dla dalszego rozwoju ligi. 

Sponsorami cyklu są: Enea Operator, JetWorld Tonery i tusze do drukarek, Solbet, Dartom, W7Konsulting, Sklep szachowy Caissa, Rumiane Jabłko swojskie specjały. Dyplomy drukowała Poligrafia Szczodrak.

Rozgrywkom szachowym patronują: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty, Powiat Toruński, Powiat Bydgoski, Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy i Polski Związek Szachowy oraz Posłowie na Sejm: Ewa Kozanecka, Tomasz Lenz, Piotr Król, Mariusz Kałużny.

Następny turniej planowany jest na 14 maja w SP w Górsku.

 

Zdjęcia z turnieju w galerii poniżej.

ak Autor