Pozostałe 8 mar 2022 | ak
VII turniej z cyklu Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa za nami [ZDJĘCIA]

Zakończył się kolejny turniej z cyklu Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa. Zwycięzcą w grupie A został Bartosz Przybylski z SP w Łochowie, z kolei w grupie B wygrał Paweł Pawluczuk z VIII LO w Toruniu.

W sobotę (5 marca) odbył się siódmy turniej z cyklu Międzyszkolnej Ligi Szachowej, tym razem zawodnicy gościli w Szkole Podstawowej w Łubiance.

Na starcie stanęło ponad 100 osób, a prawie 40 z nich to uczniowie SP w Łubianki. Turniej otworzyli dyrektor szkoły Honorata Żeglarska i organizator Arkadiusz Matczyński. Sędzią głównym zawodów był Jarosław Wiśniewski a sędzią rundowym Jakub Dwojacki.

Zwycięzcą Grupy A został Bartosz Przybylski z SP w Łochowie, przed Aleksandrem Polakiem z ZS w Barcinie i Miłoszem Murawskim z SP 66 w Bydgoszczy.

Wyniki Grupa A - kliknij tutaj

Zwycięzcą Grupy B został Paweł Pawluczuk z VIII LO w Toruniu, przed Igorem Witkowskim z SP w Bysławiu o Maciejem Piotrowskim z SP Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy.

Wyniki Grupa B - kliknij tutaj

W trakcie turnieju sprzedawane były smakołyki przygotowane przez rodziców, pracowników placówki i  samych uczniów. Zebrane środki w całości zostaną przekazane dla dzieci z Ukrainy.

Puchary za miejsca 1-3 oraz szachowe nagrody książkowe zostały sfinansowane przez Gminę Łubiankę dzięki staraniom wpierającego tę dyscyplinę sportu sekretarza gminy,  Bartosza Lewandowskiego.

Wszystkie nagrody były możliwe dzięki wsparciu:  Enea Operator, JetWorld tonery i tusze do drukarek, Solbet, Dartom sc T. Przybylski R. Przybylski, W7konsulting, Unum Ubezpieczenia, Sklep Szachowy Caissa.

Partnerzy: Muzeum Mydła i Historii Brudu, Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Teatr Polski w Bydgoszczy,  Kino Helios w Bydgoszczy, Rumiane Jabłko - swojskie specjały, Pierogarnia Stary Młyn Bydgoszcz.

Kolejny turniej odbędzie się za miesiąc, 9 kwietnia w Zespole Szkół w Barcinie.

Zdjęcia: Karolina Boczek