Pozostałe 5 paź 08:25 | ak
Międzyszkolna Liga Szachowa z rekordem frekwencji [ZDJĘCIA]

fot. nadesłane

- Rekord tegorocznej frekwencji Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej osiągnięty - cieszy się inicjator turnieju Arkadiusz Matczyński. Tak duża liczba zawodników to efekt zainteresowania  ze strony pobliskich szkół - stwierdza. Na starcie drugiego turnieju, który odbył się w sobotę (2 października) w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tucholi, stanęło 123 młodych adeptów gry w szachy.

Turniej otworzyli: burmistrz Tucholi - Tadeusz Kowalski, nadleśniczy Stefan Konczal z Nadleśnictwa Woziwoda, Piotr Jarosz - kierownik Sekcji Szachowej MLKS Tucholanka  oraz organizator Arkadiusz Matczyński.

Organizatorzy starają się za każdym ubogacać to wydarzenie. Tym razem zawody uatrakcyjnił koncert w wykonaniu młodych artystów z Tucholi - Antoniny Wegner i Paweła Szczukowskiego, pod nadzorem artystycznym Agnieszki Miklaszewskiej-Jarosz.

Po raz pierwszy w turnieju zadebiutowali młodzi juniorzy z miejscowości takich jak Lubiewo, Bysław, Tuchola, Gostycyn, Cekcyn, Śliwice, Śliwiczki, Chojnice.

Wszystkich zawodników w grupie B - tzw. debiutanckiej było 99, w tym aż 27 dziewcząt - co należy uznać za ogromny sukces. Dla niektórych były to pierwsze zawody z życiu.

Z kolei w grupie A pojawili się także zawodnicy z miast ościennych województw, m.in. ze Środy Wielkopolskiej i Pruszcza Gdańskiego.

Sędzią głównym turnieju był Mikołaj Włoch a towarzyszyli mu Jakub Dwojacki oraz Piotr Jarosz.

Zwycięzcą Grupy A został Jan Skrzypiński ze SP nr 2 w Środzie Wlkp. , drugie miejsce zajął Bartosz Przybylski z SP w Łochowie a trzecie Beata Pniewska z SP w Pruszczu Gdańskim.

Wyniki Grupa A
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5640685422116864/results/7 

Zwycięzcą Grupy B został Paweł Pawluczuk z VIII LO w Toruniu, drugi był Jędrzej Nadarzewski z SP w Przyłękach a trzeci Piotr Chrobak z SP w Osielsku.

Wyniki Grupa B
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5084642581413888/results/7 

Oczywiście, co wpisało się już na stałe w tę ligę, po wręczeniu pucharów i rozdaniu nagród nastąpiło losowanie zaproszeń do koła fortuny. Losowane były gadżety i zaproszenia do bydgoskich placówek m.in.  Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Rumiane Jabłko - swojskie specjały i Pierogarnii Stary Młyn.

Tym razem dzięki uprzejmości Evita Hotel & SPA w Tleniu losowane było podwójne zaproszenie na dwa noclegi w przepięknym hotelu. Emocji nie brakowało a szczęśliwym zwycięzcą został debiutujący w turnieju Nikodem Sobiechowski z SP w Bysławiu. 

Każdy uczestnik otrzymał nagrodę lub upominek oraz dyplom drukowany przez Poligrafię Szczodrak z Bydgoszczy a lokalna cukiernia Zakryś przygotowała dla wszystkich uczestników i rodziców pyszny słodki poczęstunek. 

Wszystkie nagrody są możliwe dzięki wsparciu: Enea Operator, JetWorld Tonery i drukarki, Solbet, Dartom sc T. Przybylski R. Przybylski, W7konsulting, Sklep Szachowy Caissa, Postdata, Unum Ubezpieczenia. Puchary ufundowało Nadleśnictwo Woziwoda a medale Przewodnicząca Rady Powiatu, Dorota Gromowska.

Kolejny turniej odbędzie się w SP w Łochowie 6 listopada. 

 

ak Autor