Pozostałe 4 gru 2021 | materiał partnera
Rywalizowali w mikołajkowym turnieju. Nagrodą -  puchar Ewy Kozaneckiej [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 9 przy ul. Cichej w sobotę (4 grudnia) młodzi piłkarze walczyli w mikołajkowym turnieju. Tym razem mierzyły się drużyny z rocznika 2014/2015.

Każdy zawodnik otrzymał świąteczny zestaw sportowy, a trener koszulkę z logo klubu. Dla najlepszych drużyn i wyróżniających się zawodników przygotowano pamiątkowe medale i puchary. Były też konkursy z nagrodami i słodkości wręczane przez Mikołaja. Nie zabrakło również posiłku w postaci pizzy.

fot. Anna Kopeć

Jedną z głównych atrakcji był pokaz mini koszykówki, organizowany przez Enea Abramczyk Astoria, ale również bardzo ważny pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 

- Chcemy, żeby dzieci już od najmłodszych lat potrafiły udzielać w razie potrzeby pierwszej pomocy, i żeby wiedziały jak w danej sytuacji się zachować - mówiła poseł Ewa Kozanecka. 

fot. Anna Kopeć

Pokazów udzielało dwóch profesjonalnych ratowników, którzy na fantomach dostosowanych do wieku dzieci uczyli jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy.

fot. Anna Kopeć

Prócz organizowanych co roku mikołajkowych turniejów, dzieci biorą również udział w zabawach na powietrzu. Są to zawody wiosenno letnie, które cieszą się dużą popularnością i przyciągają zarówno dzieci, ich rodziców jak i dziadków.