Pozostałe 27 lis 2021 | Jakub Korpalski
Jan-Krzysztof Duda zwycięzcą Superpucharu Polski w szachach! [RELACJA, ZDJĘCIA]

Jan-Krzysztof Duda/fot. Anna Kopeć

23-letni arcymistrz Jan-Krzysztof Duda pokonał w Superpucharze Polski w szachach Radosława Wojtaszka. Wynik meczu to 4-2.

W sobotę (27 listopada) w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbył się mecz dwóch najlepszych polskich szachistów – zmierzyli się zdobywca Pucharu Świata, Jan-Krzysztof Duda i mistrz Polski, Radosław Wojtaszek. Turniej zapowiadalaliśmy tutaj.

Widzowie nie mogli narzekać na brak emocji! Mimo że w pierwszej i ostatniej partii padł remis, każda inna partia miała rozstrzygnięcie na korzyść jednego z zawodników, co w szachach na najwyższym poziomie nie jest oczywistością.

W drugiej partii, w tempie 5+3, górą był reprezentujący klub Minutor Energa Gwiazda Bydgoszcz Radosław Wojtaszek. W kolejnych trzech partiach zwyciężał polski nr 1, Jan-Krzysztof Duda. Już przed ostatnią partią było wiadomo, że to Duda wygra Superpuchar. Ostatnia partia skończyła się remisem, a ostateczny rezultat meczu to 4–2.

 W ramach Superpucharu Polski Instytut De Republica zaprosił też na panel naukowy pt. „Królewska gra uwagi, wyobraźni i rozumu – szachy w polskiej historii i nauce”, w którym historycy opowiadali o roli szachów nauce i kulturze. Przed częścią referatową odbyła się projekcja filmu „Z miłości do szachów” produkcji Tadeusza i Macieja Syków.

Jakub Korpalski

Jakub Korpalski Autor

Student ekonomii. Zainteresowania to: muzyka, sport i świat cyberprzestrzeni.