Pozostałe 8 lis 2021 | ak
Międzyszkolna Liga Szachowa tym razem w Łochowie. Za nami trzeci turniej [ZDJĘCIA]

fot. nadesłane

Zakończył się kolejny turniej z cyklu Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa. Zwycięzcą w grupie A został zawodnik gospodarzy - Bartosz Przybylski z SP w Łochowie, z kolei w grupie B wygrał Bruno Oźmiński z SP w Kruszynie.

Trzeci turniej cyklu Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa miał miejsce w sobotę (6 listopada) w Szkole Podstawowej w Łochowie. Szkole, która już piąty rok uczestniczy w lidze, zajmując dwukrotnie miejsce pierwsze i dwukrotnie miejsce drugie w klasyfikacji generalnej szkół. W rywalizacji wzięło udział aż 97 zawodników w wieku od czterech do 20 lat.

Zawody otworzył organizator Arkadiusz Matczyński, a w uroczystości uczestniczyli m. in. Dyrektor Szkoły Mirosław Donarski wraz z gronem pedagogicznym. Sędzią głównym zawodów był Jacek Górny. 

Zwycięzcą Grupy A został zawodnik gospodarzy - Bartosz Przybylski z SP w Łochowie, przed Janem Skrzypińskim z SP2 ze Środy Wielkopolskiej i Wiktorem Hałuja z LO w Trzciance.

Wyniki Grupa A
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5645013792849920/results/7

Natomiast zwycięzcą Grupy B został Bruno Oźmiński z SP w Kruszynie, drugi był Maciej Krygier z SP20 we Włocławku a trzeci Konrad Lipowski z Technikum Elektronicznego w Bydgoszczy.

Wyniki Grupa B
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5912937157885952/results/7

Na stałe w ligę wpisało się już koło fortuny. Po ostatniej rundzie losowane były upominki i zaproszenia do bydgoskich placówek m.in. Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios, Muzeum Mydła i Historii Brudu i Pierogarnii Stary Młyn.

Puchary i medale ufundowane przez Dyrektora SP w Łochowie wręczyła poseł Ewa Kozanecka, patron ligi.

Wszystkie nagrody są możliwe dzięki wsparciu: Enea Operator, JetWorld tonery i tusze do drukarek, Solbet, Dartom s.c., W7 Konsulting, Unum, Sklep Szachowy Caissa. Dyplomy drukuje Poligrafia Szczodrak.

Kolejny turniej odbędzie się 11 grudnia w Nakielskim Ośrodku Kultury.

ak Autor