Pozostałe 14 gru 2021 | ak
Międzyszkolna Liga Szachowa tym razem w Nakle. Za nami czwarty turniej [ZDJĘCIA]

fot. nadesłane

Czwarty turniej z cyklu Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej zgromadził na starcie 65 zawodników z Bydgoszczy i okolic.

W sobotę (11 grudnia) odbył się czwarty turniej z cyklu Międzyszkolnej Ligi Szachowej, tym razem zawodnicy gościli w Nakielskim Ośrodku Kultury. 

Ten indywidualny turniej szachowy, w którym zawodnik reprezentuje szkołę do której uczęszcza to jedyna taka cykliczna impreza dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 20 lat. W zawodach grać mogą zarówno debiutanci, jak i szachiści posiadający kategorie szachowe. Zawody podzielone są na dwie grupy, co daje możliwość rozgrywania partii z innymi graczami reprezentującymi podobny poziom.

Zawody zostały przeprowadzone w miłej, przedświątecznej atmosferze w przestronnej sali gry i wydzieloną częścią dla rodziców, którzy mogli obserwować z daleka swoje pociechy, a jednocześnie skorzystać z przygotowanej przez gospodarzy kawiarenki.

Na stałe w ligę wpisało się już koło fortuny. Po ostatniej rundzie losowane były upominki i zaproszenia do bydgoskich placówek m.in. Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios, Muzeum Mydła i Historii Brudu i Pierogarnii Stary Młyn.

Sędziowali Mikołaj Włoch oraz Prezes Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy - Jarosław Wiśniewski.

Zwycięzcą Grupy A został Bartosz Przybylski ze Szkoły Podstawowej w Łochowie, przed Aleksandrem Polakiem z Zespółu Szkół w Barcinie i Wiktorem Wiśniewskim z SP w Występie.

Wyniki Grupa A tutaj.

Zwycięzcą Grupy B został Brajan Cieloch z SP 7 w Toruniu, miejsce drugie zajął Bruno Oźmiński z SP w Kruszynie a trzecie Maciej Piotrowski z SP Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy.

Wyniki Grupa B tutaj.

Organizator projektu Arkadiusz Matczyński zapowiedział kolejne turnieje, które odbędą się już w  2022 roku. Następny turniej planowany jest na 15 stycznia w Zespole Szkół w Czernikowie. 

Sponsorami cyklu są: Enea Operator, JetWorld tonery i tusze do drukarek, Solbet, Dartom sc T. Przybylski R. Przybylski, W7konsulting, Unum Ubezpieczenia, Największy Sklep Szachowy Caissa, Rumiane Jabłko - swojskie specjały. Dyplomy drukuje Poligrafia Szczodrak, a fundatorem pucharów i medali był Nakielski Sport.

Zdjęcia: Karolina i Mariusz

ak Autor