Pozostałe 5 gru 2021 | ak
Kolejny City Trial za nami. Ponad pięciuset biegaczy startowało w Myślęcinku

W niedzielę (5 grudnia) bydgoski Myślęcinek zapełnił się niemal 550 biegaczami - 422 osoby dorosłe oraz 126 dzieci. Zwycięzcami biegu głównego na dystansie 5 km zostali: wśród mężczyzn - Mateusz Kaczmarek, a wśród kobiet - Aleksandra Brzezińska.

City Trail z Nationale-Nederladen to ogólnopolski cykl biegów przełajowych na dystansie 5-kilometrów, który odbywa się w dziesięciu miastach. Poza Bydgoszczą są to: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Od października 2021 do marca 2022 będzie to aż pięćdziesiąt biegów.

W dzisiejszym biegu zwycięscą został siódmy zawodnik ubiegłotygodniowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych – Mateusz Kaczmarek z czasem 14:46.

– Nie nastawiałem się na tak szybkie bieganie, więc na dystansie nie wychodziłem na prowadzenie. Wątpiłem, że będę w stanie prowadzić bieg w tak mocnym tempie. (...) Jestem jednak bardzo mile zaskoczony i ciekaw, jak potoczą się kolejne starty na tej trasie – mówił po zawodach zwycięzca – Mateusz Kaczmarek.

Drugie miejsce wywalczył Sebastian Nowicki (14:46), a trzeci był Marcin Biskup, który metę minął w czasie 15:23.

Wśród kobiet zwyciężyła – po raz drugi w edycji – Aleksandra Brzezińska, mistrzyni Polski w maratonie z 2019 roku. Jej dzisiejszy wynik to 16:33.

– W listopadzie startowałam po dwumiesięcznej przerwie od biegania, która była spowodowana kontuzją. Dzisiaj jestem już w innym miejscu. Poprawiłam wynik sprzed miesiąca o pół minuty, co pokazuje, że forma idzie w górę – mówiła na mecie Aleksandra Brzezińska.

Jako druga zawody ukończyła powracająca do formy po urodzeniu dziecka - Olga Ochal (17:53), a trzecie miejsce wywalczyła Marzena Rozpędzik (19:06).

Organizatorem City Trail z Nationale-Nederlanden jest Fundacja Krok do Natury. Szczegółowe informacje o biegach, wyniki i zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

Zawody dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Miasta Bydgoszcz.

Kolejne zawody z cyklu City Trail zaplanowane są na 9 stycznia 2022 r.