Pozostałe 30 maj 2022 | Redaktor
Alex Kardyś, zawodnik UKS MDK 5 Bydgoszcz Mistrzem Polski Młodzików we florecie!

W miniony weekend 28 i 29 maja w Warszawie, odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików we florecie dziewcząt i chłopców.

Mistrzem Polski Młodzików został reprezentant UKS MDK 5 Bydgoszcz Alex Kardyś. Alex zwyciężył wszystkie swoje pojedynki dochodząc do finału. W finale pokonał reprezentanta Polonii Leszno Miłosza Kuzasa 11:9.

Z bardzo dobrej strony w turnieju indywidualnym spisała się również reprezentantka UKSu Teresa Moś. Teresa w ćwierćfinale przegrała jednym trafieniem walkę o wejście do strefy medalowej i zajęła ostatecznie bardzo dobre piąte miejsce w gronie 119 zawodniczek.

W turnieju drużynowym żeńska drużyna UKS MDK 5 w składzie: Teresa Moś, Marta Ozga, Zofia Konieczka, Oliwia Buda zajęła piate miejsce na 21 zespołów. Natomiast męska drużyna w składzie: Alex Kardyś, Patryk Pocięgiel, Szymon Semrau, Wiktor Woźniak uplasowała się na szóstym miejscu na 22 zespoły.