Jedzenie 9 lis 10:10 | mk
Gęsina na świętego Marcina. Risotto i bulion [PRZEPIS WIDEO]

Piotr Całbecki i Anna Starmach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKiP

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w weekend zaprosił internautów na warsztaty kulinarne z gęsiną w roli głównej. Dwa miesiące wcześniej marszałek Piotr Całbecki wspólnie z Anią Starmach przyrządzili builon i ristotto z gęsiną.

Pasztety, zupa z soczewicy, tacos, japońskie pierożki w towarzystwie gęsiny - między innymi te dania prezentowano podczas weekendowych warsztatów online na stronie czasnagesine. W ramach kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina” przed kamerą gotowali cenieni mistrzowie kuchni: Marlena Cichocka, Tomasz Jakubiak, Philippe Abraham i Robert Sowa. 

Dwa miesięca wcześniej gęsionowe przepisy pod okiem Anny Starmach wypróbował marszałek województwa Piotr Całbecki. W karczmie „U Damroki”, na terenie skansenu Muzeum Etnograficznego w Toruniu, wspólnie z jurorką popularnych programów kulinarnych przygotował bulion i ristotto z gęsiną.

Nagranie można znaleźć na kanale województwa kujawsko-pomorskiego na YouTubie.

Co roku punktem kulminacyjnym gęsinowej kampanii samorządu województwa był Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny w Przysieku pod Toruniem. W tym roku ze względu na epidmią został odwołany.

Więcej przepisów na dania z gęsiną można znaleźć na stronie czasnagesine.pl.

mk Autor