Koszykówka 2 kwi 2017 | Redaktor
Po dwóch meczach Artego remisuje z Wisłą Kraków

Artego Bydgoszcz / fot. Anna Kopeć

W sobotę bydgoszczanki sensacyjnie wygrały z mistrzyniami Polski w Krakowie 68:65. W niedzielę koszykarki Wisły wzięły rewanż i pewnie zwyciężyły 81:66.

W półfinałowej rywalizacji pomiędzy Artego Bydgoszczy a Wisłą Kraków jest remis 1:1. Pierwszy półfinałowy mecz, który odbył się w sobotę, bydgoszczanki wygrały po fantastycznej gonitwie w drugiej połowie spotkania. Trzecią kwartę Artego wygrało 23:9, czwartą – 20:11 i rzutem na taśmę bydgoszczanki pokonały trzema punktami mistrzynie Polski. Do zwycięstwa zespół Artego poprowadziła Maurita Reid, która zdobyła 27 punktów.

W niedzielę krakowianki wzięły rewanż na bydgoskim zespole. Artego wygrało co prawda pierwszą kwartę 16:14, ale później na parkiecie dominowały już wiślaczki. Drugą kwartę gospodynie wygrały 12., a trzecią 9. punktami, więc mogły sobie pozwolić na minimalną przegraną w ostatniej części meczu.

W przyszły weekend kolejne półfinałowe spotkania. W sobotę spotkanie nr 3, a w niedzielę mecz nr 4. Początek rywalizacji o godz. 17.