Fiński niż [POGODA]

Redaktor | 23 lis 2020 Będziemy pomiędzy niżem „Sarah” z ośrodkiem w rejonie Finlandii, a wyżem „Valentin” z centrum nad Francją. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Jeszcze jeden front przyjdzie dzisiaj [POGODA]

Redaktor | 21 lis 2020 Pogodę w północno-zachodniej Europie będzie kształtować głęboki niż „Sarah”, z ośrodkiem u wschodniego wybrzeża Islandii, oraz związany z nim układ frontów atmosferycznych. Ciepły front sięgać będzie aż po wybrzeże Niemiec, a w niedzielę dojdzie do Polski z opadami deszczu. Będziemy w zimnym powietrzu pochodzenia arktycznego, ale za frontem zacznie napływać cieplejsze.

Ochłodzenie [POGODA]

Redaktor | 19 lis 2020 Znajdujemy się pod wpływem głębokiego niżu wędrującego znad południowej Skandynawii nad północną Finlandię, w strefie przemieszczających się z zachodu na wschód chłodnych frontów atmosferycznych. Za pierwszym frontem zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie, a za drugim napłynie powietrze pochodzenia arktycznego

Pochmurno i dość ciepło [POGODA]

Redaktor | 18 lis 2020 Jesteśmy na skraju niżu z rejonu wysp Brytyjskich. Znajdujemy się w jego ciepłym wycinku. Napływa cieplejsze powietrze polarne morskie.

Znów frontowo [POGODA]

Redaktor | 17 lis 2020 Pozostaniemy na skraju niżu „Roswitha” znad morza Norweskiego. Od zachodu zbliża się ciepły front atmosferyczny. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Dziś (niewielkie) ochłodzenie [POGODA]

Redaktor | 16 lis 2020 Pogodę u nas kształtować będzie przemieszczająca się z zachodu na wschód zatoka niżowa związana z niżem „Roswitha”. Przez Polskę przejdzie z zachodu na wschód zokludowany front typu chłodnego. Napływać będzie polarna morska masa powietrza, przed frontem ciepła, za frontem chłodna.

Zaczyna się zmiana [POGODA]

Redaktor | 15 lis 2020 Jesteśmy w zasięgu płytkiej zatoki niżowej, związanej z ośrodkiem „Roswitha” znad wysp Brytyjskich. Napływa dość ciepła, polarna morska masa powietrza.

Jesienna szaruga trwa [POGODA]

Redaktor | 14 lis 2020 Południowa i wschodnia Europa jest w zasięgu wyżu „Scott”. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem rozległego układu niżowego z licznymi ośrodkami nad Atlantykiem („Rostwitha”) i morzem Norweskim („Quentina”). Pogodę u nas kształtuje zatoka niskiego ciśnienia, związana z niżem „Quentina”. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się układ frontów...

„Zgniły” wyż ciągle obecny [POGODA]

Redaktor | 13 lis 2020 Nad Europą nadal dominował będzie rozległy wyż „Scott” znad zachodniej Rosji. Blokuje on przejście na wschód niżu „Quentina” z okolic Islandii oraz związanego z nim układu frontów atmosferycznych.

Między wyżem a niżem [POGODA]

Redaktor | 12 lis 2020 Z zachodu oddziaływać zacznie niż „Quentina” z rejonu Islandii, od wschodu istnieje wciąż rozległy wyż „Scott” znad Rosji. Polska będzie pomiędzy tymi układami, w dość chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Na wschodzie bez zmian [POGODA]

Redaktor | 10 lis 2020 Nad Europą dominuje rozległy wyż Scott, z głównym centrum nad zachodnią Rosją. Będziemy pod wpływem tego wyżu, w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Chmurny Scott [POGODA]

Redaktor | 10 lis 2020 Nad Europą dominuje rozległy wyż „Scott” z głównym centrum nad Białorusią. Jesteśmy w zasięgu oddziaływania tego wyżu, w powietrzu polarnym morskim.

Pochmurny wyż z Litwy [POGODA]

Redaktor | 9 lis 2020 Pogodę w naszym regionie będzie kształtował rozległy pochmurny wyż z centrum w rejonie Litwy. Znajdujemy się w powietrzu polarnym morskim.