Cyklon niesie chwilowe ocieplenie [POGODA]
Przez Bałtyk i północną Polskę przejdzie z piątku na sobotę niewielki, ale głęboki niż
Inne z kategorii
Nadciąga arktyczne powietrze [POGODA]
Front chłodny idzie z północy [POGODA]
Dziś w nocy w Bydgoszczy temperatura przekroczyła zero około godziny trzeciej. O piątej rano wynosiła +0,3 stopnia. Proces ten będzie kontynuowany, spodziewana dziś w ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie 3 do 4 stopni powyżej zera.
Śnieg nie powinien już padać. Może się zdarzyć deszcz ze śniegiem, deszcz, mgła, lub zamglenie mogące utrzymywać się przez większą część doby. Ciśnienie będzie szybko spadać, a towarzyszyć temu będzie umiarkowany wiatr z kierunków południowych, co przy znacznej wilgotności powietrza obniży tzw. "temperaturę odczuwalną" o kilka stopni.
Sytuacja ulegnie zmianie wieczorem, kiedy przejdzie front ciepły. Najpierw, po zmroku, zacznie padać coraz intensywniejszy deszcz. Około godziny pierwszej w nocy wiatr znacznie przybierze na sile (do 30 km/h, w porywach do 70), deszcz również zwiększy swą intensywność, a temperatura wzrośnie do około 7 stopni.
Jutro w ciągu dnia nadal będzie pochmurno, deszcz może wciąż padać, ale już słabszy, przechodzący w mżawkę, a temperatura stopniowo spadnie do około +3 stopni, a kolejnej nocy do około zera. Jest to typowe dla przejścia cyklonu, czyli niżu, który idąc z zachodu na wschód, przynosi najpierw cieplejsze powietrze z południa, a na koniec zimne z północy. Świadczyć o tym będzie kierunek wiatru, który dziś będzie wiał z południa, jutro z zachodu, a w nocy z soboty na niedzielę - z północy.
Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 8.00 a zajdzie o 15.33. Dzień będzie trwał 7 godzin i 33 minuty. Moment, w którym słońce słońce zachodzi najwcześniej mamy już za sobą, dzisiejszy zachód słońca wystąpi klikadziesiąt sekund później od wczorajszego. Ponieważ jednocześnie wschód słońca nastąpił dziś najpóźniej, mamy najkrótszy dzień w roku. Teraz już czekamy na wiosnę!
Pogodyn
Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.