Aktualności 24 lip 2020 | kp
„Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Przed nami dwa ostatnie rajdy

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP/ marszałek Piotr Całbecki

Od 6 czerwca można wziąć udział w rajdach z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa jest realizowane w nowej formule – uczestnik sam wybiera termin, w którym pokona wyznaczoną trasę.

Trzy z pięciu rajdów z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery” już się zakończyły. Chętni do 2 sierpnia mają okazję wziąć udział w czwartym rajdzie – w Brodnicy oraz od 1 do 16 sierpnia w ostatnim – piątym organizowanym w Bydgoszczy.

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – mówi marszałek Piotr Całbecki. Dodatkowo tegoroczna impreza wpisuje się w obchody setnej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II – patrona województwa.

fot. zapisy.sts-timing.pl

Organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci pamiątkowych koszulek dla pierwszych 400 osób, które pokonają trasę. Dla tych, którzy wezmą udział w co najmniej trzech rajdach z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”, czeka medal.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy dokonać internetowej rejestracji, a następnie odebrać numer startowy i elektroniczną mapę z opisem trasy. Swój rajd udokumentować będzie trzeba zdjęciami. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: kujawsko-pomorskienarowery.pl.

Rajd w Brodnicy (trasa 13- lub 30-kilometrowa)

Numery startowe będą wydawane do niedzieli (2 sierpnia) na plaży miejskiej w Brodnicy przy ulicy Niskie Brodno 21 w godzinach 10.00-15.00.

Rajd w Bydgoszczy (trasa 15- lub 35-kilometrowa)

Numery startowe będzie można odbierać od 1 sierpnia:
· od poniedziałku do piątku w przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej 9
· w soboty i niedziele w specjalnym namiocie na placu Teatralnym w Bydgoszczy.

– Rowerzyści sami wybierają dzień i czas pokonania dystansu. Dla każdego miasta proponujemy dwie trasy: rodzinną – nieprzekraczającą 20 kilometrów – oraz standardową, około 30 kilometrów. Aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników rajdu, każda z nich będzie przebiegała głównie ścieżkami rowerowymi, drogami mało uczęszczanymi bądź traktami leśnymi – informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Pierwszy rajd Urzędu Marszałkowskiego odbył się w 2015 roku. Przez pięć kolejnych lat w cyklu wzięło udział prawie 10 tysięcy rowerzystów. 


źródło: Urząd Marszałkowski (Beata Krzemińska, rzecznik prasowa)

kp Autor