Rozbudowa ul. Kujawskiej. Od 30 maja zmiany w organizacji ruchu
fot. zdmikp
Od soboty (30 maja) rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z przebudową ul. Kujawskiej. Wprowadzone zostaną zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu.
Inne z kategorii
Witamy nowych obywateli. Wojewoda wręczył dokumenty
Skarb Bydgoski: Sensacyjne znalezisko przechodzi na własność muzeum
Za niecały tydzień Wykonawca przystąpi do prac na odcinkach drogi, po których obecnie poruszają się samochody, w związku z tym ruch zostanie przełożony na nowe jezdnie – ul. Solskiego, Kujawskiej i Bernardyńskiej. Dodatkowo zamknięty zostanie dojazd do Pl. Kościeleckich od strony ronda Jagiellonów oraz ul. Sieroca od strony ul. Kujawskiej. W obrębie realizowanej inwestycji zmieni się również lokalizacja przystanków autobusowych.
Na całym przebudowywanym odcinku ul. Kujawskiej wykonano już ponad połowę planowanych prac. Obecnie realizowane są roboty ziemne, kanalizacyjne, energetyczne oraz brukarskie. Układana jest nawierzchnia, montowane torowiska, słupy trakcyjne i oświetleniowe. Pracownicy budowy kontynuują także prace przy chodnikach i drogach rowerowych oraz w wykopie, którym docelowo będą jeździć tramwaje.
Schemat zmian w organizacji ruchu:
Zmiana lokalizacji przystanków na liniach dziennych – rondo Kujawskie
Zmiana lokalizacji przystanków dla linii dziennych – rondo Bernardyńskie
Zmiana lokalizacji przystanków na liniach nocnych – Pl. Kościeleckich
Największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum Bydgoszczy
Koszt całej inwestycji, wraz z zakupem tramwajów i zakończoną przebudową węzła Szarych Szeregów to ponad 370 mln zł. Z tego 168 mln zł to koszt prac budowlanych na ulicy Kujawskiej. Inwestycja obejmuje budowę nowego torowiska tramwajowego i drugiej jezdni na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego, a także modernizacje obu rond oraz dróg dojazdowych.
–Wszystkie rozwiązania dostosowane będą do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, co oznacza m.in. budowę pochylni dla wózków, wyposażenie sygnalizacji drogowej w sygnalizatory dźwiękowe czy budowanie elementów ryflowanych ułatwiających orientację osobom niepełnosprawnym – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.
Źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.