Komentarze 31 sty 2020 | Redaktor

Jeśli decyzja wejdzie w życie, to nie pozostaje jednak nic innego, jak mocno zaangażować się w ten projekt – pisze radny Paweł Bokiej o planowanych konsultacjach w sprawie zachodniej pierzei Starego Rynku w Bydgoszczy.

Kiedy zaczynałem być radnym, bardziej doświadczony kolega powiedział mi, że gdy chce się ukręcić łeb sprawie, rozpisuje się referendum i odwołuje do woli mieszkańców.

Kontrowersyjnie? Też tak uważałem. Dzisiaj jestem bliski podpisania się pod taką tezą. Są rzeczy, których się po prostu nie konsultuje. Stanowią one o tożsamości miasta i jego ciągłości historycznej. Jednocześnie zawsze przegrają z doczesnym interesem poszczególnych grup (wybudowaniem chodnika, basenu czy placu zabaw). Jest to oczywiście zrozumiałe, ale mądry gospodarz musi dbać o zapewnienie obu potrzeb.

Konsultacje w sprawie zachodniej pierzei, które proponuje Prezydent Rafał Bruski, będą de facto referendum, tylko bez progu wyznaczającego jego ważność. Łudzę się jednak, że Prezydentem kierują szczere intencje i dołoży wszelkich starań, by Miasto dotarło z rzetelną informacją do wszystkich domów, a zadane pytanie było jasne i przejrzyste dla każdego.

Jeśli decyzja wejdzie w życie, to nie pozostaje jednak nic innego, jak mocno zaangażować się w ten projekt. Setna rocznica powrotu Bydgoszczy do Polski zobowiązuje do tego, by nasze miasto odzyskało swój dawny blask!

Tekst za: Paweł Bokiej - blog radnego/Facebook

Konsultacje w sprawie odbudowy zachodnie pierzej Starego Rynku prezydent Rafał Bruski zapowiedział w środę (29 stycznia) podczas sesji Rady Miasta. Ankieta miałaby m.in. zawierać pytanie o to, czy budować zachodnią pierzeję, czy nie, a jeśli tak, to w jakim kształcie - historycznym czy nowoczesnym.

Więcej o konsultacjach i reakcji radnych czytaj TUTAJ.


Relacje z debaty specjalistów i społeczników:

fot. „Kurier Codzienny” - Koncern „Ilustrowany Kurier Codzienny” - Archiwum Ilustracji, Wikipedia

Zachodnia pierzeja: odbudować czy nie?

Serce miasta zacznie bić?

Czytaj także o koncpecji odbudowy menedżera Starego Miasta i Śródmieścia:

Fasada kościoła, z tyłu zimowy ogród

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor