Ludzie 19 cze 2021 | ak
„Dziecięce Graffiti” wraca po pandemicznej przerwie [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Bydgoska organizacja non profit „Dziecięce Graffiti” zrzeszająca osoby niepełnosprawne wraca po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa – działali w mniejszym składzie, ale za to z tym samym entuzjazmem.

Medale za wiek historii

Ludzie 15 lut 11:58

Dwustu lat!

Ludzie 31 sty 11:19

Pierwsze po pandemicznej przerwie muzealne spotkania z odbyło się  w nowo wyremontowanym budynku Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 4. W czwartek (17 czerwca) uczestnicy projektu „Dziecięce Graffiti” gościli na ekspozycji „Stan Zero”. Zajęcia prowadziła Dominika  Raduńska-Pacholska, kustosz muzeum. 

Przypomnijmy, „Dziecięce Grafitti” to organizacja non-profit, skupiającą dzieci z Zespołem Downa i inne osoby niepełnosprawne oraz ich rodziców. – Z grupą spotykamy się od lat – mówiła kustosz muzeum. – Celem tych spotkań jest to, żebyśmy się integrowali i też, żebyśmy twórczo działali w oparciu o ekspozycję muzealną – dodała.

Podczas spotkania zastanawiano się czym są układy, gdzie można je odnaleźć w codziennym życiu i jakie są ich rodzaje?

Uczestnicy szukali przykładów na ekspozycji, a następnie sami przeobrażali salę  w układ barwnych plansz.

Podczas warsztatów odbywających się w muzeum, grupa miała za zadanie zaprojektować i wykonać linoryt, kóry następnie odbijano na płótnie tworząc orgialne prace.

Gościem honorowym zajęć był Marek Noniewicz – bydgoski fotografik, od którego „Dziecięce Graffiti” otrzymało zaproszenie na imprezę plenerową pn. Łapanie Cieni – akcję związaną z malowaniem murali. 

Zdjęcia Anna Kopeć

Dziecięce Graffiti jest organizacją non-profit, skupiającą dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodziców. Podejmuje szereg cyklicznych inicjatyw – w tym prowadzone przez Muzeum Okręgowe spotkania muzealne – organizuje okolicznościowe imprezy i wspólne wyjścia. 

ak Autor