Moda 14 maj 2017 | Redaktor
Kwiatowe wzory dla każdej kobiety

W tym sezonie z wielkim rozmachem wkracza do nas trend na kwiatowe printy. Wraz z wiosną wieszaki w małych butikach i sieciówkach zapełniają się kolorowymi nadrukami, wprowadzając pozytywny nastrój i dobrą energię.

Jest to według mnie jeden z najbardziej kobiecych trendów, który wprowadza do stylizacji element odrobinę zmysłowy. Printy tworzą z elementami gładkimi bardzo zgrany duet, który świetnie prezentuje się w stylizacjach na co dzień, a także tych na ważną okazję. Kwiaty spotykamy dosłownie wszędzie: na bluzkach, spódnicach, spodniach, sukienkach czy też detalach.

Dla kogo przeznaczony jest ten trend?

Mam tutaj dobrą wiadomość – kwiaty są dla każdej z nas! Niezależnie od rodzaju sylwetki czy też preferowanego stylu, ten print pasuje większości kobiet.

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na ubrania w kwiatowy wzór?

Tak jak w większości stylizacji, bardzo ważne jest zachowanie pewnych zasad, które sprawią, że jak najlepiej dopasujemy ubranie do naszego typu sylwetki. Nawet najpiękniejsza suknia z najwyższej półki nie zaprezentuje się dobrze, jeśli nie będzie na nas pasowała. Jedną z ważniejszych dla mnie zasad jest idealne dopasowanie rozmiaru do naszej figury. Pamiętajcie, że lepsza jest odrobinę za duża sukienka, która daje nam swobodę ruchów, niż ta, która maksymalnie się opina, eksponując nasze niedoskonałości.

A jak jest z printami? Wiele osób rezygnuje z kwiatowego printu lub jakiegokolowiek wzoru z obawy, że będzie pogrubiał. Odpowiedni dobór printu sprawi jednak, że nasza sylwetka będzie wyglądać nawet szczuplej. Duże nadruki, w tym przypadku duże kwiaty, optycznie powiększają sylwetkę. Jeśli mamy zamiar wizualnie powiększyć biust czy tez biodra, zakładamy ubranie, które w tych miejscach będzie miało większy nadruk. Drobne kwiaty zawsze nadadzą nam lekkości, będąc nieco bardziej obojętne i bezpieczne.

Z czym łączyć kwiaty? Jeśli chodzi o mnie, zawsze wybieram tylko jeden element z kwiatowym wzorem. Pozostałe komponenty stylizacji są gładkie. Odważniejsze osoby łaczą ze sobą różne kwiatowe printy, co jest jak najbardziej dozwolone. Jeśli macie ochotę wypróbować ten trend, ale nie jesteście do końca przekonane, warto postawić jedynie na detal z kwiecistym wzorem, na przykład na torebkę lub szal.

Beata Bujanowska, autorka bloga mywayof.pl poświęconego modzie

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor