Bydgoski Festiwal Muzyczny 15 wrz 2017 | Redaktor
Przed inauguracją BFM otworzą dla samochodów skwer Krzysztofa Komedy

Melomani, którzy w piątek (15 września) przyjadą na inaugurację 55. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, będą mogli wyjątkowo skorzystać z otwartego dla ruchu kołowego przejazdu przez skwer Krzysztofa Komedy.

Poruszanie się samochodem po trakcie przeznaczonym dla pieszych (pomiędzy ul. Andrzeja Szwalbego i Juliusza Słowackiego, tuż przy fontannie przed filharmonią), będzie możliwe tylko 15 września, w godz. 17.00-22.00.

- Ułatwi to transport samochodami osobowymi wszystkich przybywających na koncert maestry Aleksandry Kurzak – tłumaczą w filharmonii. I zachęcają wszystkich kierowców taksówek i innych pojazdów przywożących i odbierających gości do i z filharmonii do skorzystania z tego udogodnienia. Na odcinku obowiązuje ruch jednokierunkowy z ul. Szwalbego w kierunku ul. Słowackiego.

Jednocześnie, filharmonia zachęca melomanów na swoim profilu na Facebooku, by przybyli na koncert rozpoczynający się o godz. 19.00 odpowiednio wcześniej i zajmowali swoje miejsca najpóźniej 10 minut przed wydarzeniem. Spóźnialscy będą mogli wejść na salę koncertową dopiero w przerwie.

Melomani mogą korzystać z parkingu przy szkole muzycznej przy ul. Szwalbego 1. Czynny będzie godzinę przed i pół godziny po koncercie.

Podczas piątkowej inauguracji 55. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego zaśpiewa Aleksandra Kurzak – śpiewaczka występująca na najważniejszych scenach operowych świata m.in. w Nowym Jorku, Londynie czy Wiedniu.

Więcej o inauguracyjnym koncercie 55. BFM

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor