Filharmonia Pomorska 10 lis 2017 | Redaktor
Coolturalna Filharmonia. Nowy cykl dla młodych

Nowy cykl zainauguruje orkiestra Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka/Materiały filharmonii

Nowy cykl dla dzieci i młodzieży – Coolturalna Filharmonia – startuje 14 listopada o godz. 19.00. Rozpocznie go Młoda Polska Filharmonia - ponad 40-osobowa orkiestra młodzieżowa złożona z uczniów średnich i wyższych szkół muzycznych.

Projekt adresowany jest do młodych melomanów, dzieci i młodzieży szkolnej, rodzin z dziećmi od 6 roku życia, chętnych odbyć podróż po świecie muzyki. To doskonała propozycja, by poznać rodziny instrumentów, style muzyczne, brzmienie orkiestry symfonicznej, kameralnej, smyczkowej i dętej, a także pracę dyrygenta i solistów. Starannie dobrany repertuar koncertów, atrakcyjna formuła oraz porywające prowadzenie zachęcą do poszerzania wiedzy o kompozytorach i historii muzyki, jak również o kulturę i obyczaje innych narodów. COOLturalna Filharmonia pokaże, że muzyka, która rozbrzmiewa  w jej sali koncertowej jest naprawdę fajna.
Cykl rozpocznie Młoda Polska Filharmonia - ponad 40-osobowa orkiestra młodzieżowa złożona z uczniów średnich i wyższych szkół muzycznych - pod dyrekcją Adama Klocka oraz grono młodych, utalentowanych wirtuozów.
Adam Klocek to wiolonczelista i dyrygent, jest dyrektorem artystycznym Młodej Polskiej Filharmonii, a także szefem Filharmonii Częstochowskiej i Filharmonii Kaliskiej. Wystąpią także soliści. Roman Spitzer  jest pierwszym altowiolistą Rotterdam Philharmonic Orchestra.
Celina Kotz to studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureatka: Nagrody dla „Najlepszego Wielkopolanina”, dla „Najbardziej obiecującego polskiego skrzypka” oraz Nagrody Publiczności 15.  Konkursu Wieniawskiego. Zuzanna Sosnowska (wiolonczela) studiuje w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze, zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Aleksander Dębicz jest jednym z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich młodego pokolenia, laureatem wielu konkursów.
W programie: Koncert na altówkę i orkiestrę Telemanna,  Koncert potrójny na skrzypce, wiolonczelę i fortepian oraz VII Symfonia A-dur Beethovena i Uwertura do opery „Aleksander i Apelles” Kurpińskiego.
Bilety na koncerty są dostępne w kasie FP oraz na stronie www.bilety24.pl.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor