Filharmonia Pomorska 19 lis 2017 | Redaktor
Mietek Szcześniak w utworach opartych na tekstach ks. Twardowskiego

Mietek Szcześniak/fot. Materiały filharmonii

W środę (22 listopada) bydgoska filharmonia zaprasza na wyjątkowy koncert pt. „Mietek Szcześniak – Nierówni”.

Razem ze znanym i lubianym wokalistą wystąpią: Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, Paulinho Garcia - gitara, Krzysztof Herdzin - fortepian, akordeon, Marcin Pospieszalski - bas, Luis Ribeiro - perkusjonalia I, Tomas Sanchez - perkusjonalia II. W programie znajdą się utwory oparte na tekstach ks. Jana Twardowskiego z płyty Mieczysława Szcześniaka „Nierówni”.

Jej powstanie było marzeniem artysty od wielu lat. - Zamierzenie było proste: podzielić się wierszami ks. Twardowskiego, przenosząc je z serc do głów i na usta, żeby można było je śpiewać, tańczyć, śmiać się i płakać. Niewymuszenie i po prostu – jak to u Twardowskiego – tłumaczył.

Wokaliście towarzyszyć będą bydgoscy kameraliści oraz  międzynarodowe grono znakomitych instrumentalistów, wśród nich bydgoszczanin Krzysztof Herdzin - pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent,  multiinstrumentalista, doktor sztuk muzycznych, wykładowca akademicki czy Marcin Pospieszalski  – kompozytor, aranżer, producent muzyczny, basista i  multiinstrumentalista, a także muzycy z Brazylii i Meksyku.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety można kupić w kasie Filharmonii Pomorskiej oraz na stronie www.bilety24.pl.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor