Filharmonia Pomorska 3 lis 2017 | Redaktor
Polska Muzyka Filmowa. Koncert na Święto Niepodległości

Zabrzmią m.in. dzieła Wojciecha Kilara/fot. Czesław Piwowarski

„Polskiej muzyki filmowej” będzie można posłuchać w bydgoskiej filharmonii. Zabrzmią utwory m.in. Kilara, Komedy-Trzcińskiego i Dębskiego.

Koncert odbędzie się w Filharmonii Pomorskiej 10 listopada o godz. 19.00. Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna FP, Bernard Chmielarz – dyrygent, Edyta Krzemień – sopran i Adam Lemańczyk – fortepian.
Usłyszymy m.in. ścieżki dźwiękowe do filmów  wybitnych polskich twórców muzyki.
Wojciech Kilar (1932-2013) współpracował z największymi  twórcami polskiego kina – Wajdą, Zanussim, Polańskim, Kieślowskim. W 1992 otrzymał nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Producentów „ASCAP Award 1992″ za ścieżkę dźwiękową do „Draculi” Coppoli.
Krzysztof Komeda-Trzciński (1931-1969) skomponował muzykę do ponad 70 filmów, ale już sama „Kołysanka Rosemary” z „Dziecka Rosemary” Polańskiego umocniła jego pozycję  w historii kina.
Krzesimir Dębski w 2000 r. otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii „Kompozytor Roku” oraz nagrodę Międzynarodowej Akademii Filmowej „Philip Award” za muzykę do filmu „Ogniem i mieczem”.
Solistką koncertu będzie sopran Edyta Krzemień, która zadebiutowała w 2008 r. rolą Christine Daaé w musicalu Webbera „Upiór w operze” w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Dwa lata później wcieliła się w rolę Fantyny w musicalu „Les Misérables”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor