Opera Nova 14 paź 2017 | Redaktor
Premiera „Falstaffa” i baletu „Romeo i Julia”. Opera dopina też program 25. BFO

Plakat Tomasza Bogusławskiego do opery "Falstaff" Verdiego

Nowy sezon artystyczny Opera Nova rozpocznie się premierą „Falstaffa” Verdiego. Jakie inne niespodzianki szykuje instytucja?

Premierę „Falstaffa” zaplanowano 21 października o godz. 19.00. Reżyseruje Maciej Prus, scenografia – Jagna Janicka, kierownictwo muzyczne – Piotr Wajrak.
– Próby do spektaklu są już bardzo intensywne. To późna opera Verdiego, mniej znana, nie cieszy się takim powodzeniem jak „Rigoletto” czy „Traviata”. Tytuł wybrał sam reżyser, który w tym roku świętuje 80. urodziny. Dzieło jest wyzwaniem dla realizatorów i wykonawców, bo jest bardzo trudne – mówił dyrektor Opery Nova Maciej Figas.
„Falstaff” będzie trzecim tytułem przygotowywanym przez tego reżysera dla bydgoskiej opery (po „Cyganerii” Pucciniego i „Potępieniu Fausta” Berlioza).
23 października rozpocznie się w operze sprzedaż na niezwykle popularne w Bydgoszczy koncerty sylwestrowe i noworoczny. Sprzedaż będzie prowadzona w kasie biletowej oraz online.
Opera pracuje już intensywnie także nad repertuarem 25. Bydgoskiego Festiwalu Operowego, który odbędzie się w dniach 21 kwietnia – 5 maja 2018 roku. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, po raz pierwszy w historii naszej imprezy wystąpią aż cztery zespoły zagraniczne i być może spektakl bydgoskiej Opery Nova będzie jedyną propozycją polską na naszym festiwalu – zapowiada dyrektor Figas.
Po raz pierwszy do Polski ma przyjechać Le Grands Ballets Canadiens de Montreal . – Przyjęli nasze zaproszenie, dostali już nawet dofinansowanie rządu kanadyjskiego, ale teraz trwają poszukiwania drugiego teatru, w którym mogliby wystąpić, bo na tylko dwa spektakle na pewno tu nie przylecą – mówi dyrektor Opery Nova. Jak zapowiada, na 25. BFO wystąpią także znane już melomanom zespoły z Mannheim i Brna. Festiwal tradycyjnie zainaugurują gospodarze – zespół baletowy przygotuje premierę baletu „Romeo i Julia” Prokofiewa.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor