Piłka Nożna 16 mar 2017 | Redaktor
Piłkarze wracają na ligowe boiska

Drużyna Chemika Bydgoszcz/ fot. Anna Kopeć

Przed drużyną Chemika niełatwe zadanie – walka o utrzymanie w lidze. Bydgoski zespół rozpoczął rundę wiosenną od porażki 2:3 w Przodkowie, a w czerwcu zakończy przed własną widownią rozgrywką z Wdą Świecie.

Okres zimowy bydgoscy piłkarze spędzili na własnych obiektach. Formę wykuwali również w meczach kontrolnych, których zaplanowali w sumie dziesięć. Dwa przegrali, lecz tu nie może być mowy o niespodziance, ponieważ rywalami były I-ligowe zespoły z Grudziądza i Chojnic. Trener Adrian Raszka trochę żałuję, że te spotkania nie odbyły się na koniec przygotowań, ale dobrze, że w ogóle do nich doszło.

Młodego szkoleniowca cieszy, że nikt z kadry nie doznał poważnych kontuzji. Drobne stłuczenia, jakich doznał ostatnio Patryk Nowak, nie wykluczają go z gry w najbliższych spotkaniach. Duża w tym też zasługa Michała Kołodziejczyka, który odpowiada m.in. za przygotowanie fizyczne i motoryczne zespołu.

Z drużyny ubyło pięciu piłkarzy, lecz jesienią – nie licząc Adriana Raszki – grali oni w Chemiku bardzo rzadko. W zamian przybyło czterech graczy, do kadry zostali również włączeni trzej wychowankowie klubu.

Ciekawie rywalizacja może przedstawiać się w obronie. Do gry na środku defensywy kandydują Michał Żurowski, Ołeksandr Kostiuk, Beniamin Czajka i Robert Frasz. W ataku mają straszyć rywali Dawid Janicki i Oskar Trzepacz. Najmocniejszym punktem chemików są niewątpliwie pomocnicy. W dużej mierze właśnie od nich mogą zależeć wyniki meczów.

Chemicy pokazali jesienią, że każdemu rywalowi potrafią spłatać figla – stoczyć wyrównany pojedynek z teoretycznie lepszym zespołem. Liczymy, że starczy im sił i skutecznej gry na 17 meczów.
Idzie wiosna, czy będzie radosna? Wierni kibice chemików będą mocno ściskać kciuki. Nie tylko za doświadczonych zawodników i młodych wilków, ale także za nowego, młodego trenera.

Marcel Stefański

Skład drużyny Chemika Bydgoszcz:

TRENER: Adrian Raszka
BRAMKARZE: Paweł LASKOWSKI (98), Karol MURAWSKI (98), Damian PAWELSKI (99)
OBROŃCY: Beniamin CZAJKA (00), Robert FRASZ (90), Maciej JARZEMBOWSKI (91), Ołeksandr KOSTIUK (93, Ukraina), Wiktor OSIŃSKI (92), Dawid RASZKA (93), Daniel WŁOSIŃSKI (97), Michał ŻUROWSKI (91)
POMOCNICY: Szymon BABIARZ (96), Wiktor DĄBEK (99), Jay JASKÓLSKI (97), Robert KAWAŁEK (86), Maciej KOT (90), Szymon MAZIARZ (81), Daniel MICHALSKI (00), Patryk NOWAK (95), Paweł OLSZEWSKI (85), Damian RYSIEWSKI (92), Gracjan ŻEGLARSKI (00)
NAPASTNICY: Dawid JANICKI (88), Oskar TRZEPACZ (98)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor