Piłka Nożna 15 maj 2017 | Wojciech Bielawa
Zawisza Bydgoszcz już prawie pewny awansu do A klasy

Zawisza Bydgoszcz / fot. Anna Kopeć

Po okazałym zwycięstwie 9:1 nad GLZS Sadki Zawisza Bydgoszcz ma już sześć punktów przewagi nad drugą w tabeli B-klasy Wisłą Fordon. Wiślacy w tej kolejce pauzowali, ale stracili trzy punktu zdobyte w meczu z AF Brzoza, ponieważ zagrał w nim zawodnik nieuprawniony.

W niedzielę, w meczu 17 kolejki B klasy drużyna GLZS Sadki podejmowała SP Zawiszę Bydgoszcz. Drużynę gospodarzy prowadzi były długoletni zawodnika niebiesko-czarnych – Krzysztof Arndt (142 mecze/19 bramek w ekstraklasie). Jego podopieczni nie byli w stanie skutecznie postawić się piłkarzom Zawiszy. Strzelili zaledwie jedną bramkę – w 70 minucie gola strzelił Bartłomiej Galkiewicz. Niebiesko – czarni odpowiedzieli aż 9 trafieniami. Trzy bramki zdobył Paweł Kanik (7, 70, 77), po dwie bramki strzelili Maciej Nowacki (40, 65) i Adrian Brzeziński (44, 55), a po golu zdobyli także Wojciech Ruczyński (45) i Tomasz Widomski (75).

Jedyny rywal Zawiszy do awansu – Wisła Fordon – w tym tygodniu pauzował. Druga drużyna B-klasy straciła jednak trzy punkty wywalczone 30 kwietnia w Brzozie.

„W związku z tym, że jeden z zawodników naszej Drużyny wystąpił nieuprawniony w meczu dn. 30.04 z AF Brzoza tracimy 3 punkty zdobyte w tym spotkaniu (walkower). Sytuacja ta nastąpiła wskutek przeoczenia ilości żółtych kartek na koncie zawodnika (oficjalne stanowisko K-P ZPN). Zrobimy wszystko, żeby taka sytuacja już się nie powtórzyła” - poinformowała na swoim oficjalnym fanpage Wisła Fordon.

Na 5 kolejek przed końcem rozgrywek SP Zawisza ma 42 punkty, o sześć wyprzedza Wisłę Fordon (36 pkt.). W ten weekend Zawisza podejmie w Potulicach Zielonych Zalesie, a Wisła Fordon Zorzę Ślesin.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący