Aktywny wypoczynek w górach. Sprawdź, co ze sobą zabrać [REKLAMA]

Redaktor | 23 paź 11:38 Planując wypoczynek na górskich szlakach, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu. Górskie ścieżki są wymagające, nie da się z nich szybko zejść czy zamówić taksówki, która po Ciebie przyjedzie. Dlatego dokładnie zaplanuj, co musisz ze sobą zabrać.

Dominikana – co warto zobaczyć i z czego słynie? [REKLAMA]

Redaktor | 28 mar 2023 Dominikana to kraina słońca, palm i niekończących się połaci dziewiczych plaż, które mienią się w karaibskim słońcu. Ten tropikalny raj od dawna jest ulubionym celem turystów, którzy chcą połączyć zwiedzanie i relaks. Od urzekającej kolonialnej architektury Santo Domingo po zapierające dech cuda natury Półwyspu Samana – Dominikana oferuje mnóstwo wrażeń dla każdego....

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

kd | 8 cze 2022 W niedzielę 12 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy. Po latach wrócą pociągi na linię z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy. Możliwe będą podróże trasą Czerwieńsk - Guben. Rozkład jazdy uwzględnia wakacyjne oferty kolei. Zapewnione są warunki do kontynuowania inwestycji zwiększających dostęp do pociągów i komfort podróży, m. in. na stacji Warszawa...

Kierunek na lato 2022: wyspa Rodos

Redaktor | 5 cze 2022 Poza Kretą żadna z pozostałych 100 greckich wysp nie może pochwalić się taką liczbą turystów jak Rodos. Jest główną wyspą Dodekanezu, największą i najpiękniejszą. To jeden z najpopularniejszych kierunków na lato 2022 roku.

Wakacje 2022 z wylotem z Bydgoszczy

Redaktor | 24 kwi 2022 Coraz więcej klientów rezerwuje w biurach podróży wakacyjne wyjazdy: jak dotąd najpopularniejsze kraje to Turcja, Grecja i Tunezja. Chętnie wybierane są również Bułgaria, Egipt i Hiszpania. Do niektórych z nich w tym roku możemy polecieć bezpośrednio z Bydgoszczy.

Bory Tucholskie. Odpoczynek na łonie natury [TURYSTYKA]

Redaktor | 25 paź 2021 Należą do najsłynniejszych lasów w Polsce i są wymarzonym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Do odwiedzenia Borów Tucholskich zachęcają m.in. bujna roślinność, zdrowe powietrze i takie osobliwości jak tajemnicze kamienne kręgi w Odrach.

Uzdrowiska w Polsce – po zdrowie i wypoczynek „do wód”

Redaktor | 17 paź 2021 Kuracjusze w Polsce nie mogą narzekać na brak wyboru: miejscowości słynących z naturalnych właściwości leczniczych jest wiele, w różnych częściach kraju. Swoją sławę zawdzięczają występowaniu określonych warunków klimatycznych oraz wód mineralnych (zdrojowisk) i borowin.

Bieszczady. Wędrówka po połoninach [TURYSTYKA]

Redaktor | 10 paź 2021 Pieszo, rowerem, statkiem po Zalewie Solińskim albo na grzbiecie konika huculskiego – Bieszczady można poznać na wiele sposobów. Każdy miłośnik gór znajdzie tu coś dla siebie.