Wiry nad Atlantykiem [POGODA]

Redaktor | 15 gru 2019 Głębokie niże u wybrzeży Europy kierować będą w nasz region ciepłe, polarno-morskie masy powietrza. O rozpadzie tego niżu polarnego mowy na razie nie ma. Trwa dość ciepła jesień.

Deszcz ze śniegiem i gołoledź [POGODA]

Redaktor | 13 gru 2019 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że wystąpią słabe opady marznącego deszczu i mżawki, które będą powodowały gołoledź. Na drogach będzie ślisko.

Wracają chmury [POGODA]

Redaktor | 12 gru 2019 Wyż „Tatjana” szybko przesuwać się będzie na wschód, ustępując miejsca rozległemu niżowi atlantyckiemu „Siro”, którego centrum znajduje się nad Islandią. Stopniowo dostawać się będziemy w zasięg tego niżu, ale…

Jeszcze będzie ciepło… [POGODA]

Redaktor | 11 gru 2019 Wciąż jesteśmy w zasięgu strefowej cyrkulacji atmosfery, co oznacza, że na przemian występują głębokie zatoki niżowe i oddzielające je od siebie kliny wyżowe

Rudi, Siro i Tatjana [POGODA]

Redaktor | 10 gru 2019 Nad przeważającym obszarem Europy dominować będą niże z ośrodkami w rejonie Islandii („Siro”), i Morza Barentsa („Rudi”). Tymczasem w pasie od Półwyspu Iberyjskiego po Niemcy rozbudował się wąskim jęzorem klin wysokiego ciśnienia związany z Wyżem Azorskim. Niemcy nadali mu imię „Tatjana”. Polska znajdować się będzie pomiędzy rozległą zatoką niżową znad morza...

Za dwa dni ochłodzenie, ale niewielkie [POGODA]

Redaktor | 9 gru 2019 Nad półwyspem Skandynawskim, Atlantykiem, przez Islandię po Grenlandię rozciąga się strefa okołobiegunowych, wieloośrodkowych niżów. Ich strefy zachmurzenia w postaci wyraźnej spirali wokół centrum cyklonu znajdują się między innymi nad naszym regionem.

Trochę cieplej, bez większych zmian [POGODA]

Redaktor | 8 gru 2019 Europa zachodnia, środkowa i wschodnia jest w zasięgu rozległych układów niżowych znad morza Norweskiego („Rudi”) i półwyspu Kolskiego („Quentin”). Pozostała część kontynentu jest w obszarze podwyższonego ciśnienia rozciągającym się od Azorów po morze Czarne.

Jeden lub dwa pogodne dni [POGODA]

Redaktor | 5 gru 2019 W ciągu ostatnich kilku dni doświadczamy szybko zmieniającej się pogody. Jest to zjawisko charakterystyczne dla okresu przejściowego.

Nieco cieplej, ale wciąż z wiatrem [POGODA]

Redaktor | 4 gru 2019 Jesteśmy w zasięgu powoli przemieszczającej się z północnego zachodu na południowy wschód płytkiej zatoki niżowej ze strefą ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Koniec ochłodzenia [POGODA]

Redaktor | 3 gru 2019 Polska znajdzie się pod wpływem klina wyżu znad Niemiec. Stopniowo od zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie