Wiosna się wycofuje [POGODA]

Redaktor | 24 mar 2019 Tak jak przewidzieliśmy w naszej wczorajszej prognozie, temperatura, która wczoraj o 16-tej osiągnęła w Bydgoszczy 18,6 stopnia (tyle zanotowano na stacji IMGW), zaraz potem zaczęła drastycznie spadać i o północy było +4,9 stopnia, a dziś rano +3,5 na stacji IMGW, zaś raport METAR lotniska podał +3.

W marcu jak w garncu [POGODA]

Redaktor | 22 mar 2019 Centrum wyżu znajdzie się w południe niemal dokładnie nad naszym regionem, z ciśnieniem bardzo wysokim, bo sięgającym 776 mm słupka rtęci, czyli 1035 hPa.

Zaczyna się nowy rozdział tegorocznego przedwiośnia [POGODA]

Redaktor | 18 mar 2019 Ostatni z serii niży, który znad Atlantyku wędrowały przez Bałtyk, powodując u nas niezwykle zmienną, wietrzną i deszczową pogodę, odchodzi na wschód i tam zaniknie. Wszystkie bowiem niże nad lądem zanikają bardzo szybko, pozbawione „paliwa”, jaki dla niżu stanowi wilgoć, czyli para wodna czerpana z akwenów morskich, głównie z oceanów.

Ciągle pada... i wieje [POGODA]

Redaktor | 15 mar 2019 Na razie mamy niż Gebhard. Nad Atlantykiem utworzył się Igor. Ten będzie ostatnim, który przejdzie nad Bałtykiem przed zmianą typu pogody.

Między Dragi i Franzem [POGODA]

Redaktor | 12 mar 2019 Kilka dni temu zapowiadaliśmy, że w czasie cyrkulacji zachodniej, zmienność pogody wynika stąd, że dostajemy się pod wpływ kolejnych wędrujących z zachodu niży, z których każdy, co do zasady, prowadzi front ciepły i chłodny, a pomiędzy tymi niżami, trafiają się rozdzielające je kliny wyżowe.