Żar i piach tropików [POGODA]

Redaktor | 25 kwi 2019 Dziś dzieje się to, co przewidzieliśmy już wiele dni temu. Po „pochylni”, którą utworzył wyż na wschodzie z niżem na zachodzie, dochodzi do nas dziś z południa masa powietrza zwrotnikowego.

W Bydgoszczy jak na Saharze [POGODA]

Redaktor | 24 kwi 2019 Utrzymująca się od wielu dni susza doprowadziła do takiego wysuszenia się gleby w całym kraju, że silniejszy wiatr unosi pyły z powierzchni ziemi. Tak  tworzą się zamiecie pyłowe. Sprzyja temu bardzo niska wilgotność  powietrza, o której już w naszych prognozach pisaliśmy.

Niebo skąpi suchej ziemi kropli deszczu... [POGODA]

Redaktor | 23 kwi 2019 To już nie są żarty. W najbliższym tygodniu nie spadnie w Bydgoszczy i okolicach być może ani kropla deszczu. Wysuszoną wiatrem wschodnim ziemię czekają pod koniec tygodnia bardzo wysokie temperatury, nawet do 27 stopni. Będzie klęska suszy...

Dziś i jutro deszczu nie będzie [POGODA]

Redaktor | 21 kwi 2019 Utrzymanie się pięknej pogody przez święta, do końca nie było pewne. Wyż skandynawski, który panował przez ponad tydzień nad Europą już się podzielił na dwie części. Jesteśmy na skraju tej zachodniej, która będzie zanikać.

Słońce do świąt niemal pewne [POGODA]

Redaktor | 19 kwi 2019 Wyż skandynawski jutro i w Wielkanoc zacznie słabnąć. Zmiana typu pogody może nastąpić na początku przyszłego tygodnia. Nie oznacza to jednak ochłodzenia, może się nawet ocieplić. Najgorsze jest jednak to, że glebie potrzebny jest wielodniowy rzęsisty deszcz. A na to — oprócz ewentualnych niewielkich opadów w poniedziałek i wtorek — się nie zanosi.

Wiosna wraca powoli [POGODA]

Redaktor | 16 kwi 2019 Po bezchmurnej nocy, z temperaturą ujemną (-1,5 stopnia w Bydgoszczy), w ciągu dnia odczuwalny będzie stopniowy wzrost temperatury.

Chociaż zimno, to jednak pięknie... [POGODA]

Redaktor | 15 kwi 2019 Dzisiejszego poranka mieliśmy znów — zgodnie z ludowym porzekadłem — „trochę zimy” w kwietniu. Temperatura odnotowana przez stację IMGW w Bydgoszczy wyniosła –0,3 stopnia. Zostało wydane ostrzeżenie o przymrozkach dla całego województwa kujawsko-pomorskiego, które obowiązuje do jutra.