Chmury wiszą nad miastem, ciemno i wstać nie mogę… [POGODA]
Sobota jest ostatnim pochmurnym dniem w tym cyklu. Niedziela powinna być słoneczna, poniedziałek — podobnie.
Inne z kategorii
Przymroziło [POGODA]
Niż za nami. Będzie zimno [POGODA]
Nasuwa się więc dalszy werset cytowanej w tytule piosenki: „Czekam na wiatr, co rozgoni,
ciemne skłębione zasłony”. Taki wiatr będzie dziś wiał z zachodu, nie będzie bardzo silny, ale też nie tak słaby by go nie zawuażyć, z prędkością około 20 km/h, w porywach do 40. Uspokoi się dopiero w nocy, gdy niebo będzie już pogodne.
Wyż „Hanneke” jest już po południowej stronie Karpat, a od północy mamy dwa wielkie niże, jeden „Jurgen” z centrum w kolicach Petersburga, a drugi, jeszcze przez niemieckich meteorologów z DWD nie nazwany — nad morzem Norweskim. To zachmurzenie, które teraz obserwujemy weszło do nas wczoraj znad Danii. Jest to zwarty obszar chmur typu stratocumulus, czyli chmur kłębisto warstwowych. Blokują one dopływ promieniowania słonecznego, ale z drugiej strony zapobiegają wypromieniowaniu ciepła w kosmos wieczorem i w nocy. Masa tych chmur znajduje się obecnie nad całą Polską za wyjątkiem obszarów górskich.
Wieczorem i w nocy chmury te odsuną się, przegnane wspomnanym wiatrem w kierunku Mazur a następnie Białorusi i Litwy. Niedziela zapowiada się słoneczna. Z północnego zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarno morskie.
Temperatura maksymalna dziś w Bydgoszczy wyniesie około 18 stopni.
W nocy powinno już być bezchmurnie lub zachmurzenie będzie małe. Mogą wystąpić mgły. Temperatura minimalna — około 9 stopni.
W niedzielę w Bydgoszczy zachmurzenie będzie małe lub bezchmurnie, temperatura maksymalna wyniesie około 21 stopni. Wiatr będzie słaby, południowy, skręcający na południowo wschodni. Jest szansa, że ten typ pogody utrzyma się do około wtorku. Potem przyjdą kolejne fale deszczu.
Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.32, a zajdzie o 18.49. Dzień będzie trwał 12 godzin i 16 minut.
Pogodyn
Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego