Pogoda w Bydgoszczy 10 gru 06:24 | Redaktor
Rudi, Siro i Tatjana [POGODA]

Nad przeważającym obszarem Europy dominować będą niże z ośrodkami w rejonie Islandii („Siro”), i Morza Barentsa („Rudi”). Tymczasem w pasie od Półwyspu Iberyjskiego po Niemcy rozbudował się wąskim jęzorem klin wysokiego ciśnienia związany z Wyżem Azorskim. Niemcy nadali mu imię „Tatjana”. Polska znajdować się będzie pomiędzy rozległą zatoką niżową znad morza Barentsa i związanym z nią chłodnym frontem atmosferycznym, a klinem wyżu znad Atlantyku. Ciśnienie będzie rosnąć.

Przed frontem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:37

Słońca mniej, ale bez deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:46

Noc jak na tę porę roku była w Bydgopszczy bardzo ciepła, bo temperatura wahała się pomiędzy +4 a +5 stopni. Jednak ze względu na wiatr, tak zwana temperatura odczuwalna wynosiła -1 do -2 stopni. 

Choć w zasadzie w Bydgoszczy przewidywane jest dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, to jednak mogą występować znaczne rozpogodzenia. Rano, przed godziną szóstą, zachmurzenie pokrywało w Bydgoszczy nie więcej jak 2/8 nieboskłonu. Możliwe, ale mało prawdopodobne są dziś przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie spadać i maksymalnie wyniesie dziś 3 stopnie. Wiatr będzie umiarkowany, wieczorem słabnący, z kierunków zachodnich.

W nocy z wtorku na środę ma być pogodnie, mogą wsytąpić mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 200 metrów, w ich zasięgu zachmurzenie będzie duże. Temperatura spadnie poniżej zera, minimalna wynosić bedzie w Bydgoszczy -3 stopnie. Wiatr będzie słaby, z kierunków zachodnich.

W środę spodziewany jest pogodny dzień, zachmurzenie ma być małe lub umiarkowane, tylko rano występować mogą mgły ograniczające widzialność do 300 metrów i osadzające szadź. Temperatura wyniesie maksymalnie +2 stopnie, jednak po zmroku znów spadnie poniżej zera. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.50, a zajdzie o 15.30. Dzień będzie trwał 7 godzin i 39 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor