Policjanci uratowali 27-latka, który chciał odebrać sobie życie
fot. KPP Sępolno Krajeńskie
Policjanci z Sępólna Krajeńskiego otrzymali informację o mężczyźnie, który podjął dramatyczną decyzję chcąc odebrać sobie życie. Zdecydowana reakcja funkcjonariuszy oraz szybko podjęte czynności reanimacyjne, wspólnie z rodziną 27-latka, pozwoliły na nie dopuszczenie do tragedii. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Jego zdrowiu i życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Inne z kategorii
Rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii [ZDJĘCIA]
Pijana matka miała pod opieką trójkę dzieci. Sprawą zajęła się policja
W piątek (23.02.24) około godziny 20:30 do komendy Policji zgłosiła się rodzina 27-letniego mieszkańca gminy Sępólno Krajeńskie, który będąc w złym stanie emocjonalnym, wyszedł z domu, żegnając się z najbliższymi i oświadczył, że chce targnąć się na swoje życie. Dyżurny sępoleńskich policjantów zareagował natychmiast, wysyłając policyjne patrole. Mundurowi sprawdzali możliwe miejsca, w których mógł się znajdować i rozpytywali napotkane osoby o zaginionego. Poszukiwany mężczyzna w międzyczasie nawiązał kontakt telefoniczny z siostrą, by pożegnać się z nią, jednocześnie dodając podczas rozmowy, że widzi działania prowadzone przez Policję. Funkcjonariusze, wnioskując, że desperat musi być w pobliżu, zaczęli sprawdzać teren znajdujących się nieopodal ogródków działkowych. Wówczas, młodszy aspirant Zbigniew Pastwik oraz posterunkowa Hanna Tomasz pod jedną z wiat altany zauważyli mężczyznę, który usiłował odebrać sobie życie. Zareagowali natychmiast i przystąpili do udzielania mu pomocy. Po chwili do akcji ratunkowej dołączyła również rodzina zaginionego. Z uwagi, że 27-latek nie dawał żadnych oznak życia, podjęto czynności resuscytacyjne, dzięki którym po chwili odzyskał oddech. Policjanci do czasu przyjazdu karetki pogotowia opiekowali się nim, cały czas kontrolując jego stan zdrowia.
Ta sytuacja miała swój szczęśliwy finał. Pamiętajmy jednak, że ludzkie życie jest najważniejsze! Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią prosić. Zawsze możemy szukać pomocy u osób oraz w instytucjach pomocowych takich jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.
Gdzie szukać pomocy:
Tel. 116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
Tel. 116 111
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
Tel. 800 108 108
Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
Tel. 121 212
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
Tel. 22 635 09 54
Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00