POLICJA 997 17 sie 18:11 | Redaktor
Wynik pomiaru alkomatem zaskoczył policjantów. Rowerzysta z niechlubnym rekordem

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali policjanci wąbrzeskiej „drogówki”. Jak się okazało, jeden z nich miał w organizmie aż ponad 5,2 promila alkoholu. Ten sam wynik wykazało powtórne badanie. Obaj mężczyźni otrzymali 2,5 tysiąca złotych mandatu.

W sobotę (13 sierpnia) po godz. 20.00 na ul. Żołnierza Polskiego w Wąbrzeźnie patrol „drogówki” zdecydował zatrzymać do kontroli dwóch rowerzystów. – Kiedy Ci zauważyli nadjeżdżający radiowóz, zeskoczyli z jednośladów.  Mężczyźni rozmawiając z policjantami nie ukrywali, że są nietrzeźwi – relacjonuje asp. Krzysztof Świerczyński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie.

Pierwszy z nich, 51-latek z powiatu olszytńskiego, miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. – Jednak największe zdziwienie wywołał wynik badania trzeźwości jego rówieśnika z Wąbrzeźna. Policyjny alkomat wykazał ponad 5,2 promila! – informuje policjant.

Badanie przeprowadzono ponownie, z takim samym rezulatatem. – Obaj mężczyźni tym samym zakończyli swoją wycieczkę, policjanci ukarali ich mandatami w kwocie po 2 500 zł każdy – podsumowuje oficer.

Na podstawie komunikatu Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor