Pozostałe 2 mar 2017 | Redaktor
Strzelać każdy może

Od piątku 3 marca na strzelnicy sportowej CWZS Zawisza przy ul. Gdańskiej 163 będzie odbywać się II Rodzinny Turniej Strzelecki dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic.


W zawodach mogą uczestniczyć dwuosobowe drużyny złożone z osoby dorosłej i dziecka (rocznik 2001–2005, udział dziecka jest możliwy za okazaniem legitymacji szkolnej). Stopień pokrewieństwa między nimi nie jest istotny.


Uczestnicy zostaną dokładnie zapoznani z zasadami strzelania i sami mogą zdecydować, kiedy przystąpić do strzałów ocenianych, których będzą musieli oddać 10. Do strzelań wolno przystąpić kilka razy.


Na wynik składa się suma punktów uzyskanych przez dziecko i dorosłego. W klasyfikacji będzie liczyć się najwyższy uzyskany wynik; danego dnia można tylko raz oddać strzały oceniane. Strzały podczas zawodów będą oddawane z karabinków pneumatycznych, a opiekę nad uczestnikami obejmie wykwalifikowana kadra trenerska, na co dzień pracująca z młodzieżą w klubie.


Udział w zawodach jest bezpłatny, organizator zapewnia broń, śrut, tarcze oraz wszystko, co niezbędne do przeprowadzenia zawodów. Uczestnicy nie muszą posiadać żadnych uprawnień. Nie trzeba również dokonywać wcześniejszych zgłoszeń.


Strzelania odbywać się będą w:


piątki – 3, 10 i 17 marca w godzinach 15.00–19.00
soboty – 4,11, 18 marca w godzinach 11.00–15.00
niedziele – 5,12,19 marca w godzinach 12.00–16.00.


26 marca odbędzie się oficjalne zakończenie zawodów i wręczenie nagród zwycięzcom.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor