Siatkówka 5 mar 2017 | Redaktor
W siatkarskich derbach znów górą torunianki

Pałac Bydgoszcz

W sobotę gorycz 16 porażki w sezonie musiały przełknąć bydgoszczanki. W 23. kolejce Orlen Ligi siatkarki Pałacu przegrały u siebie 1:3 z Giacomini Budowlani Toruń.

Dla podopiecznych Nicoli Vettoriego było to drugie zwycięstwo z rzędu i piąte w rundzie rewanżowej. W tabeli rozgrywek torunianki awansowały na 9. miejsce, tuż za Pałacem, i tracą do sobotnich rywalek już tylko jeden punkt.

Bydgoszczanki po raz kolejny zagrały bardzo przeciętnie. Znów w oczy rzucała się ich nieskuteczność na siatce. Ewelina Krzywicka, Natalia Krawulska i Natalia Misiuna, które stanowią siłę ofensywną Pałacu, w sobotę pomyliły się w ataku aż 18 razy. To zdecydowanie za dużo jeśli myśli się o wygranej w spotkaniu z zespołem, który posiada w swoich szeregach prawdziwą egzekutorkę.

Mowa o kanadyjskiej atakującej Rebecce Pavan. Skrzydłowa toruńskiej drużyny znów stanęła na wysokości zadania. W Łuczniczce zdobyła 18 punktów i po raz kolejny znacznie przyczyniła się do wygranej swojego zespołu. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu odebrała jednak rozgrywająca Giacomini Budowlanych Marta Wójcik. Była reprezentantka Polski od kilku tygodni jest w świetnej formie. Znakomicie prowadzi grę swojej drużyny, a do tego sprawia wiele kłopotów swoją zagrywką. Swoje atuty Wójcik oczywiście zaprezentowała w Łuczniczce. Jej postawa obok Rebecci Pavan była kluczowa dla wyników spotkania.

Na 3 kolejki przed końcem rundy zasadniczej spokojniejsze o utrzymanie w rozgrywkach są torunianki. Co prawda mają punkt mniej w tabeli niż Pałac, ale przed nimi 3 spotkania u siebie w tym 2 z zespołami o słabszym potencjale. Z kolei bydgoszczanki zmierzą się z czołówką rozgrywek i w tych pojedynkach, biorąc pod uwagę ich formę, mogą już nie zdobyć punktów.

Nie można zatem wykluczyć, że za dwa tygodnie Pałac z 8. pozycji spadnie nawet na 15. bądź 16. lokatę i będzie musiał walczyć w dwumeczu o uniknięcie barażu z mistrzem pierwszej ligi o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Szymon Łożyński

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor